Toplam Sandık: 916
Açılan Sandık: 916
Kullanılan Oy: 218705
Geçerli Oy: 214283
Geçersiz Oy: 4422
Katılım: %89.85
Toplam Seçmen: 243423
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı

Amasya Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi GÜLAY PULETİN
2 Anadolu - Anadolu Partisi İBRAHİM BOZOĞLAN
3 Anadolu - Anadolu Partisi ÖZER BUĞDACI
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HARUN UYSAL
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi OSMAN TANRIVERDİ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KAHRİMAN
1 DP - Demokrat Parti SALİH AŞCI
2 DP - Demokrat Parti İLHAN ŞEKER
3 DP - Demokrat Parti MUZAFFER HARPUTLU
1 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN YAYLICIOĞLU
2 DSP - Demokratik Sol Parti KENAN BARDAKCI
3 DSP - Demokratik Sol Parti SEYİT ALİ ATILGAN
1 DYP - Doğru Yol Partisi İLKER BİLGİN
2 DYP - Doğru Yol Partisi MUALLA KUTLU
3 DYP - Doğru Yol Partisi EZGİ ÖĞÜNÇ
1 HAP - Hak ve Adalet Partisi TAMER SELÇUK
2 HAP - Hak ve Adalet Partisi İBRAHİM HALİL BAYRAM
3 HAP - Hak ve Adalet Partisi SELİM AÇAR
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi VASIF KAHRAMAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FAYSAL BALABAN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SERAP DELİ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi TÜRKAN BAYYAR
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BAYRAM ÇAKIR
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BÜLENT GÖK
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi NACİYE ÇİĞDEM ATALAY
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi Nurettin Alkan
3 HDP - Halkların Demokratik Partisi Mustafa Irmak
1 KP - Komünist Parti ELİF ERKMEN
2 KP - Komünist Parti HACER İNCEKULAK
3 KP - Komünist Parti HALE YILDIRIM
1 LDP - Liberal Demokrat Parti HÜSEYİN YILDIRIM
2 LDP - Liberal Demokrat Parti SİNAN KÖSE
3 LDP - Liberal Demokrat Parti ESRA YILDIRIM
1 MEP - Merkez Parti MEHMET DOĞRU
2 MEP - Merkez Parti HACI ÖMER KALELİ
3 MEP - Merkez Parti ALİEKBER BAKIR
1 Millet - Millet Partisi MEHMET KÜÇÜKÖNER
2 Millet - Millet Partisi OSMAN COŞKUN
3 Millet - Millet Partisi HAYRETTİN ÖZTÜRK
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi EMEK BOZKURT
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi AHMET CEYLAN
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi DERYA AÇIL
1 Vatan - Vatan Partisi MEHMET ERSOY
2 Vatan - Vatan Partisi SERDAR DEMİR
3 Vatan - Vatan Partisi HACI ŞENTÜRK
1 YURT-P - Yurt Partisi FERHAT CEBİOĞLU
2 YURT-P - Yurt Partisi EMRE MURAT GEDİKOĞLU
3 YURT-P - Yurt Partisi ÖZCAN DURAN
SON DAKİKA
SİTEYE DÖN