Toplam Sandık: 3577
Açılan Sandık: 3577
Kullanılan Oy: 1100409
Geçerli Oy: 1076938
Geçersiz Oy: 23471
Katılım: %88.27
Toplam Seçmen: 1246675
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraPartiVekilAldığı OyOy Oranı
1

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

6 499480 % 46.38
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

3 261080 % 24.24
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 163667 % 15.2
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

1 82505 % 7.66
5

SP - Saadet Partisi

0 52702 % 4.89
6

Vatan - Vatan Partisi

0 2984 % 0.28
7

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 2474 % 0.23
8

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 2438 % 0.23
9

DSP - Demokratik Sol Parti

0 2237 % 0.21
10

DP - Demokrat Parti

0 1830 % 0.17
11

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 1388 % 0.13
12

DYP - Doğru Yol Partisi

0 894 % 0.08
13

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 746 % 0.07
14

Anadolu - Anadolu Partisi

0 702 % 0.07
15

MEP - Merkez Parti

0 435 % 0.04
16

KP - Komünist Parti

0 378 % 0.04
17

Millet - Millet Partisi

0 346 % 0.03
18

YURT-P - Yurt Partisi

0 291 % 0.03
19

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 36 % 0
20

HAP - Hak ve Adalet Partisi

0 13 % 0

Bağımsız Adaylar

SıraAdayOy AdetiOy Oranı
21

İBRAHİM LAYIK

100 % 0.01
21

KADİR YILDIRIMER

65 % 0.01
21

MEHMET DOĞAN

60 % 0.01
21

YUSUF BAŞ

38 % 0
21

AHMET KARAN

30 % 0
21

KADİR BÖLEN

19 % 0

Kocaeli Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi NİLGÜN BAGAÇ
2 Anadolu - Anadolu Partisi NURTEN YILDIRIM
3 Anadolu - Anadolu Partisi EMİNE SEDEF ERBATU
4 Anadolu - Anadolu Partisi ÇİĞDEM AKÇA
5 Anadolu - Anadolu Partisi DERYA TÜRK
6 Anadolu - Anadolu Partisi YILMAZ MERAL
7 Anadolu - Anadolu Partisi NURETTİN ADIYAMAN
8 Anadolu - Anadolu Partisi GÜRER YILDIRIM
9 Anadolu - Anadolu Partisi TUNCAY GÖKÇE
10 Anadolu - Anadolu Partisi MEHMET CÜNEYT TÜFEKÇİOĞLU
11 Anadolu - Anadolu Partisi AYKUT OKAN
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUHARREM CAN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CAHİT BARUTÇU
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi VOLKAN YILMAZ
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞABAN ÖRÇEN
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AYTEKİN ŞEN
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MENSUR YILDIRIM
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEMİH ÜSTÜNER
8 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi RECEP ŞAHİN
9 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET ÇELİK
10 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HAVA ULUMAN
11 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ZEKİYE ESKİ UZUN
1 DP - Demokrat Parti MURAT AYDOĞDU
2 DP - Demokrat Parti ERHAN TÜRKAN
3 DP - Demokrat Parti HATİCE BOZKAYA
4 DP - Demokrat Parti ERDEM AÇIKEL
5 DP - Demokrat Parti MUSTAFA NAZLIGÜL
6 DP - Demokrat Parti MÜKERREM OCAKOĞLU
7 DP - Demokrat Parti AHMET CENGİZ
8 DP - Demokrat Parti AYNUR KURT
9 DP - Demokrat Parti İDRİS NEBİ GÖNENÇ
10 DP - Demokrat Parti ALİ YILMAZ
11 DP - Demokrat Parti UĞUR SARAL
1 DSP - Demokratik Sol Parti MERAL UÇARI
2 DSP - Demokratik Sol Parti SELMAN GÜRPINAR
3 DSP - Demokratik Sol Parti KADIR UĞUR YILMAZ
4 DSP - Demokratik Sol Parti YÜGEDAY ÇAĞLI BAKAN
5 DSP - Demokratik Sol Parti ÇİĞDEM AKINCIBAŞI
6 DSP - Demokratik Sol Parti MURAT ZORLU SÖNMEZ
7 DSP - Demokratik Sol Parti RECEP KESKİN
8 DSP - Demokratik Sol Parti MERAL ORAL
9 DSP - Demokratik Sol Parti İBRAHİM EKŞİ
10 DSP - Demokratik Sol Parti ENDER ÖZKAN
11 DSP - Demokratik Sol Parti NURİ ÖZKARA
1 DYP - Doğru Yol Partisi METİN CEYLAN
2 DYP - Doğru Yol Partisi ELİF ERTEN
3 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMED MERT ALPSAL
4 DYP - Doğru Yol Partisi BÜLENT ULUSU
5 DYP - Doğru Yol Partisi ARZU VURUŞKAN
6 DYP - Doğru Yol Partisi ARZU AĞAR
7 DYP - Doğru Yol Partisi MELEK ESEN
8 DYP - Doğru Yol Partisi ZEKİ SUBAŞI
9 DYP - Doğru Yol Partisi ÖZER İNAN
10 DYP - Doğru Yol Partisi ADNAN SERİNDERE
11 DYP - Doğru Yol Partisi HÜSEYİN ÇALIŞKAN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SEMA OLKUN KOPAL
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FETTAH AYHAN ERKAN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ERKİN GÜRBÜZ
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SELAMİ ERDOĞDU
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ ERDOĞDU
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HACI PALA
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ZEYNEP KOPAL
8 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MÜNÜR AZAR
9 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BEDRETTİN USLUER
10 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YAKUP ANKUT
11 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İBRAHİM HÜSNÜ UÇAR
1 KP - Komünist Parti AYŞEN TÜRK
2 KP - Komünist Parti EZGİ YILMAZ
3 KP - Komünist Parti GÜLCAN YAŞAR
4 KP - Komünist Parti YASEMİN YILMAZ
5 KP - Komünist Parti SELMA GÜNDÜZ
6 KP - Komünist Parti CANAN ÖNAL
7 KP - Komünist Parti ARZU TAYAN
8 KP - Komünist Parti GÜLNUR ANLAR
9 KP - Komünist Parti YAPRAK ELGÜN
10 KP - Komünist Parti SELMA KORKMAZ
11 KP - Komünist Parti PAKİZE GÜR
1 LDP - Liberal Demokrat Parti OLCAYTO SATI
2 LDP - Liberal Demokrat Parti MURAT ORHAN
3 LDP - Liberal Demokrat Parti İSMAİL ÖZER KAVLAK
4 LDP - Liberal Demokrat Parti EREN GÜZELOĞLU
5 LDP - Liberal Demokrat Parti AŞKIN MUSTAFA ÜLGÜL
6 LDP - Liberal Demokrat Parti SEVİLAY TEZEL
7 LDP - Liberal Demokrat Parti HASAN ÇEŞMECİ
8 LDP - Liberal Demokrat Parti ERKAN GELENOĞLU
9 LDP - Liberal Demokrat Parti KEREM KILIÇ
10 LDP - Liberal Demokrat Parti KEMAL DİLEK OKUR
11 LDP - Liberal Demokrat Parti MERAL KÖKSOY
1 MEP - Merkez Parti MUSTAFA DEMİRBAĞ
2 MEP - Merkez Parti FATİH ALTUN
3 MEP - Merkez Parti CAN OLÇAY
4 MEP - Merkez Parti SELÇUK TANRIKULU
5 MEP - Merkez Parti MUSTAFA TURGUTALP
6 MEP - Merkez Parti NECLA AŞIK ERDEM
7 MEP - Merkez Parti YALÇIN GÜNGÖRMEZ
8 MEP - Merkez Parti EBRU ELCİM
9 MEP - Merkez Parti HASAN KARPINAR
10 MEP - Merkez Parti MUSTAFA FERİK
11 MEP - Merkez Parti HÜLYA ATALAY
1 Millet - Millet Partisi ABDURRAHMAN ÖNDER
2 Millet - Millet Partisi MUSTAFA SOYTÜRK
3 Millet - Millet Partisi METİN AKBAŞ
4 Millet - Millet Partisi İSMAİL UCA
5 Millet - Millet Partisi ŞÜKRAN ARABA
6 Millet - Millet Partisi NECMETTİN ÇAKMAK
7 Millet - Millet Partisi İBRAHİM GÖKÇE
8 Millet - Millet Partisi GÜLCE ERSEN
9 Millet - Millet Partisi AHMET ÖZDEMİR
10 Millet - Millet Partisi ERDAL ÇELİK
11 Millet - Millet Partisi NERMİN BAŞER
1 SP - Saadet Partisi Hasan Bitmez
2 SP - Saadet Partisi Serhat Duyar
3 SP - Saadet Partisi Zafer Mutlu
4 SP - Saadet Partisi Remzi Kaya
5 SP - Saadet Partisi Recep Sarıdoğan
6 SP - Saadet Partisi Reyhan Şengün
7 SP - Saadet Partisi KADİR EFE
8 SP - Saadet Partisi Yusuf Aksu
9 SP - Saadet Partisi İbrahim Bıyıklı
10 SP - Saadet Partisi Metin Tunca
11 SP - Saadet Partisi Fatih Polat
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ABDULCELİL KILIÇ
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ZEYNEL HOROS
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi HASAN EGE
4 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ERDOĞAN ESEN
5 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi MUSTAFA HIZAL
6 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi RASİM BİNEK
7 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi MUSA UYSAL
8 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ERGÜN TÜRK
9 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi FERDİ YURDAKUL
10 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi EBRU TAŞKIRAN
11 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi MUSTAFA AYDIN
1 Vatan - Vatan Partisi CENAP YENER
2 Vatan - Vatan Partisi GÜLGÛN BUDAK
3 Vatan - Vatan Partisi MEHMET KEMAL BORAN
4 Vatan - Vatan Partisi AYŞEN TANRIKULU
5 Vatan - Vatan Partisi ORHAN KADIOĞLU
6 Vatan - Vatan Partisi ABDULLAH AKSU
7 Vatan - Vatan Partisi DİLEK YALINAY
8 Vatan - Vatan Partisi BİNNUR AYHAN
9 Vatan - Vatan Partisi KADİR DOĞAN
10 Vatan - Vatan Partisi RECAİ ALKAN
11 Vatan - Vatan Partisi YILDIZ ÇAYPINAR
1 YURT-P - Yurt Partisi ARZUHAN AKINCI
2 YURT-P - Yurt Partisi ERDOĞAN BEZİRGAN
3 YURT-P - Yurt Partisi ALİ ŞAHİN
4 YURT-P - Yurt Partisi SAMET TANTAN
5 YURT-P - Yurt Partisi CAZİM TOPÇUOĞLU
6 YURT-P - Yurt Partisi SABAHATTİN KOÇ
7 YURT-P - Yurt Partisi ALİ MURAT ALEMDAR
8 YURT-P - Yurt Partisi YUSUF HIZLI
9 YURT-P - Yurt Partisi SERTAÇ ERDOLU
10 YURT-P - Yurt Partisi YUSUF KAYMAZ
11 YURT-P - Yurt Partisi HASAN TOPÇU
SON DAKİKA
SİTEYE DÖN