Toplam Sandık: 1272
Açılan Sandık: 1272
Kullanılan Oy: 272889
Geçerli Oy: 266902
Geçersiz Oy: 5987
Katılım: %83.44
Toplam Seçmen: 327053
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraPartiVekilAldığı OyOy Oranı
1

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 142714 % 53.47
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 58474 % 21.91
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 48906 % 18.32
4

SP - Saadet Partisi

0 6485 % 2.43
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 3819 % 1.43
6

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 1504 % 0.56
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 767 % 0.29
8

DSP - Demokratik Sol Parti

0 734 % 0.28
9

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 629 % 0.24
10

Vatan - Vatan Partisi

0 613 % 0.23
11

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 600 % 0.22
12

DP - Demokrat Parti

0 421 % 0.16
13

Anadolu - Anadolu Partisi

0 319 % 0.12
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 233 % 0.09
15

MEP - Merkez Parti

0 206 % 0.08
16

DYP - Doğru Yol Partisi

0 190 % 0.07
17

YURT-P - Yurt Partisi

0 117 % 0.04
18

Millet - Millet Partisi

0 109 % 0.04
19

KP - Komünist Parti

0 59 % 0.02
20

HAP - Hak ve Adalet Partisi

0 3 % 0

Giresun Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi MAHMUT ALTIN
2 Anadolu - Anadolu Partisi TUNCER CEYRAN
3 Anadolu - Anadolu Partisi AYSEL ÇAKIR
4 Anadolu - Anadolu Partisi EMİNE KAYA
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ZAFER AKTAŞ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SÜMEYYE DURAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDULKADİR BAYRAM
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KURUCU
1 DP - Demokrat Parti AHMET KARAKILIÇ
2 DP - Demokrat Parti METİN KORKMAZ
3 DP - Demokrat Parti FİRDES ŞİŞMANOĞLU
4 DP - Demokrat Parti HALİL DURUTÜRK
1 DSP - Demokratik Sol Parti İBRAHİM SERDAR ORAL
2 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN SAYGILI
3 DSP - Demokratik Sol Parti RAMAZAN ÇATAL
4 DSP - Demokratik Sol Parti ORHAN PATAN
1 DYP - Doğru Yol Partisi HÜLYA ERDOĞAN
2 DYP - Doğru Yol Partisi KALENDER KILIÇ
3 DYP - Doğru Yol Partisi BÜLENT YILDIRIM
4 DYP - Doğru Yol Partisi HÜLYA ÖZKILÇIK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SELAMİ TAŞ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HALİT DEMİR
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HAMZA ÇİFCİ
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FERMAN ERASLAN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ÇINAR DEMİRBİLEK
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SAMİ TEKE
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SAFİYE ŞAHBAZ
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ÖZKAN KILIÇASLAN
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi FİLİZ ÇAKIR
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi Nalan Coşkun
3 HDP - Halkların Demokratik Partisi Abdullah Erol
4 HDP - Halkların Demokratik Partisi Mustafa Yusufoğlu
1 KP - Komünist Parti MEDİNE ÖZKAN
2 KP - Komünist Parti ŞULE TÜBLEK
3 KP - Komünist Parti ÖZLEM AYÇA BOYACIOĞLU
4 KP - Komünist Parti HÜLYA SÜZÜK
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ADEM KUĞU
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ALİ SAMİ GONCA
3 LDP - Liberal Demokrat Parti İLKNUR AVCI
4 LDP - Liberal Demokrat Parti DUDU EROL
1 MEP - Merkez Parti AYŞE HAKYEMEZ
2 MEP - Merkez Parti HASİB UYSAL
3 MEP - Merkez Parti SERPİL TÜRKANIL
4 MEP - Merkez Parti FİRDES KELEŞ
1 Millet - Millet Partisi YAŞAR ÇAKIR
2 Millet - Millet Partisi KENAN SARI
3 Millet - Millet Partisi OSMAN ŞİMŞEK
4 Millet - Millet Partisi KADİR OCAK
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi İBRAHİM ÜNYE
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SEMRA KESKİN GÜNGÖR
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi FAHRETTİN ÇELİK
4 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ŞAZİYE ÇELİK
1 Vatan - Vatan Partisi FATMA TACAL
2 Vatan - Vatan Partisi NURCAN KAYIŞ
3 Vatan - Vatan Partisi ABDULLAH DURMUŞ
4 Vatan - Vatan Partisi SELİM ÇELEBİOĞLU
1 YURT-P - Yurt Partisi OSMAN GAZİ DOĞRAMACI
2 YURT-P - Yurt Partisi FATMA SOKULGAN
3 YURT-P - Yurt Partisi HÜRRİYET KARAKAYA
4 YURT-P - Yurt Partisi ARİF ORBEYİ
SON DAKİKA
SİTEYE DÖN