Toplam Sandık: 1452
Açılan Sandık: 1452
Kullanılan Oy: 354146
Geçerli Oy: 348009
Geçersiz Oy: 6137
Katılım: %89.65
Toplam Seçmen: 395052
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraPartiVekilAldığı OyOy Oranı
1

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

2 135859 % 39.04
2

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 120282 % 34.56
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 68815 % 19.77
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 10699 % 3.07
5

SP - Saadet Partisi

0 3577 % 1.03
6

Vatan - Vatan Partisi

0 1800 % 0.52
7

DP - Demokrat Parti

0 1550 % 0.45
8

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 1102 % 0.32
9

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 791 % 0.23
10

DSP - Demokratik Sol Parti

0 767 % 0.22
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 675 % 0.19
12

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 541 % 0.16
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 435 % 0.13
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 271 % 0.08
15

Anadolu - Anadolu Partisi

0 217 % 0.06
16

MEP - Merkez Parti

0 199 % 0.06
17

Millet - Millet Partisi

0 149 % 0.04
18

KP - Komünist Parti

0 143 % 0.04
19

YURT-P - Yurt Partisi

0 133 % 0.04
20

HAP - Hak ve Adalet Partisi

0 4 % 0

Çanakkale Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi İBRAHİM CANBERK DEMİRDELEN
2 Anadolu - Anadolu Partisi AYŞE RÜYA VANK
3 Anadolu - Anadolu Partisi KEMAL TUĞAL
4 Anadolu - Anadolu Partisi SÜVEYLA KELEK
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi EMİN KURT
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CİHAN CEYLAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞEHABETTİN KISA
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NECATİ ACAR
1 DP - Demokrat Parti TURHAN DEMİR
2 DP - Demokrat Parti NAİL BABACAN
3 DP - Demokrat Parti METİN BOLAK
4 DP - Demokrat Parti FARUK KISA
1 DSP - Demokratik Sol Parti UFUK CANKAYA
2 DSP - Demokratik Sol Parti GÜRLER ÇETİN
3 DSP - Demokratik Sol Parti AYDENİZ TAŞOVA
4 DSP - Demokratik Sol Parti ALİ AYDEMİR
1 DYP - Doğru Yol Partisi FARUK ÖZER
2 DYP - Doğru Yol Partisi SEVTAP KORKMAZ ÖZKILÇIK
3 DYP - Doğru Yol Partisi BÜŞRA YÜRÜRDURMAZ
4 DYP - Doğru Yol Partisi SEMA COŞKUN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SULTAN SÖYLEMEZ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi OKTAY DUMLU
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MUHAMMET ATMACA
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RESUL KIZILDAĞ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEDİNE GENÇER
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi RIDVAN ÖZEL
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ESER ÇINAR
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi KADİR ÖZAYDIN
1 KP - Komünist Parti BERNA ERSOY
2 KP - Komünist Parti SEVGİ BOZKURT
3 KP - Komünist Parti SELMA TAŞBAŞI
4 KP - Komünist Parti TUĞBA SARIKAYA
1 LDP - Liberal Demokrat Parti HAKAN DOĞRU
2 LDP - Liberal Demokrat Parti EBRU GÜNER
3 LDP - Liberal Demokrat Parti HALİL İBRAHİM ERSOY
4 LDP - Liberal Demokrat Parti HAKAN VATANSEVER
1 MEP - Merkez Parti GÜLAY KILIÇ
2 MEP - Merkez Parti ERDİ İNAN
3 MEP - Merkez Parti HÜSEYİN DALKIRAN
4 MEP - Merkez Parti RAMAZAN GÜMÜŞ
1 Millet - Millet Partisi BİLAL AYDIN
2 Millet - Millet Partisi HALUK BİLGİN
3 Millet - Millet Partisi AHMET KAHYA
4 Millet - Millet Partisi REFİK YOLCU
1 SP - Saadet Partisi Şaban SARI
2 SP - Saadet Partisi CEM HAKAN ŞALCİ
3 SP - Saadet Partisi Ali ALGÜL
4 SP - Saadet Partisi YAŞAR ÇINAR
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi TANER YURDAER
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi BERTAN ÖZEN
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi BETÜL ATALAY
4 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SELMA ALATAŞ
1 Vatan - Vatan Partisi TAMER ÖNER
2 Vatan - Vatan Partisi LEVENT KURŞUN
3 Vatan - Vatan Partisi HİKMET GÜNDOĞDU
4 Vatan - Vatan Partisi İLKER ALTIN
1 YURT-P - Yurt Partisi SELİM GÜLEN
2 YURT-P - Yurt Partisi ÖMER OLÇAY
3 YURT-P - Yurt Partisi SEDAT VARDAR
4 YURT-P - Yurt Partisi ZÜLEYHA AYAZ
SON DAKİKA
SİTEYE DÖN