Uludere çayında çalışmalar devam ediyor

Uludere çayında çalışmalar devam ediyor

  • 18 Temmuz 2013 12:34


Hendek Belediyesi tarafından Uludere Çayı üzerinde Mahmutbey Mahallesinden Başpınar-Turanlar Köprüsü'ne kadar uzanan alanda yapılan rekreasyon çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.

Genişleyen sokakların kilitli parke taşları, sıvasız konutların sıvaları ve boyasız konutların boyaları Hendek belediyesi ekiplerince yapılıyor. Bisiklet ve yürüyüş yolu (tartan pist) çalışması da aynı paralellikte devam ediyor. Projenin bir bütünlük içersinde devam ettiğini açıklayan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, uygulamaya konulan rekreasyon projesi sonrasında, çalışma yapılan bölgenin küçümsenemez bir şekilde değer kazandığını, bu tür yatırımların artarak devam edeceğini müjdeledi.
Başpınar Mahallesi Aşıklar Köprüsü civarında proje ile entegre olarak devam eden fiziki görünüşleri çevre kirliliği oluşturan konutların listesinin çıkarıldığını, sokak genişlemelerinin belediye ekiplerince yapıldığını, bahçe duvarları yıkılan konut sahiplerinin projeye paralel doğrultuda bütünlük sağlayacak bir şekilde bir örnek bahçe duvarları yapıldığını vurgulayan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, vatandaşların projeye sahip çıkmalarını görmekten mutlu olduğunu ifade etti.
Çalışmaları yerinden takip eden Başkan İnci, rekreasyon çalışmaları doğrultusunda çayın her iki yakasına da tartan pistlerin inşa edildiğini, bunun yanı sıra tartan piste paralel olarak da bisiklet yollarının yapıldığını söyledi. Vatandaşlarla yüz yüze görüşen Başkan İnci, çalışan işçilere"çalıştığınız bölgelerde genellikle yaşlı insanlarımız var. Alıngan olabilirler bunları göz önünte tutun ve isteklerini azami ölçüde yerine getirin. Yaşlısına hürmet etmeyen yaşlanınca hürmet görmez" sözünün önemine dikkat çekti.
Proje bittiğinde bölgenin daha da çok değerleneceğini vurgulayan Başkan İnci, " Tek isteğimiz yapılan hizmetleri gelecek nesillere heba olmadan taşıyabilmektir. 'Bizler bir günü bir gününe eşit olan zarardadır' diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Düsturumuz bu. Bölgedeki hummalı çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yarın, bir önceki günden daha farklı olacaktır, önceki gün burayı gören sonraki gün tanıyamamaktadır. İşte bu çalışmanın eseridir" diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İşte Erdoğan'ın istifasını istediği 3 belediye başkanı
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Barzani'ye bir şok daha

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu