Camiler çocuklarla cıvıl cıvıl

Camiler çocuklarla cıvıl cıvıl

  • 18 Temmuz 2013 12:18


Burdur Müftülüğü tarafından il genelinde açılan Yaz Kuran Kursları’nda, cemaatten, çocukların camiden soğumaması için hoşgörülü davranmaları istendi.

Burdur Müftüsü Osman Artan cemaatten camilere gelen çocukları aralarına almalarını isteyerek, "Onları aramıza aldığımız zaman, kıldığımız namazların bereketi daha da artar. Onlara hoşgörü ile yaklaşalım. Onları azarlamak suretiyle camiden kovmayalım. Onlara hediyeler ve değişik şekillerde güler yüzlü muamelelerle camiyi, cemaati sevdirelim ki çocuklarımız cami eksenli büyüsün. İleride topluma yararlı bireyler olarak yetişsinler” dedi.
Çocukların yaz döneminde Kuran Kursları’na gittiklerini hatırlatan Artan, şöyle konuştu: "Çocuklar küçük olduğu için zaman zaman camilerimizde okuma esnasında veya teneffüs aralarında etrafı rahatsız edecek şekilde gürültü yapmaktadır. Cami içinde koşmaktadır. Cami içinde birbirleriyle şakalaşmaktadırlar. Cemaatimizden benim istirhamım şu mübarek Ramazan günlerinde çocuklarımıza hoşgörü ile yaklaşmaları. Çocuk güzel bir muamele görmediği takdirde camiye yaklaşmaz. Bu düşünce ile biz görevli arkadaşlarımıza camilerimize gelen çocuklarımıza daha sevecen yaklaşmalarını arzu ediyoruz"

CEMAAT ÇOCUKLARIN KOŞMASINA ALIŞTI
Hızırilyas Cami İmam Hatibi Adnan Atasoy da, çocuklara yaz Kuran Kursları nedeniyle camilerde ibadet etmeye alışmaları ve cemaati sevmelerini sağlamak için gerekli hoşgörü ve güleryüzü gösterdiklerini söyledi.
Yaklaşık 70 çocuğun camide Kur'an okumayı öğrendiğini anlatan Hızırilyas Camii İmam Hatibi Adnan Atasoy, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çocuklarımıza dinimizin güzelliğini öğretmeye çalışıyoruz. Cami cemaatimiz önceki yıllarda çocuklardan rahatsız oluyorlardı fakat Müftümüz bir vaazında ve Diyanet İşleri Başkanımız sözlerinde ‘Cemaatimiz çocuklardan rahatsız olmasın. Çocuklarımız geleceğimizin teminatı olduğu için çocuklarımıza camileri sevdirelim’ dediler. Cemaatimizde bu sözleri dikkate aldı ve şu anda cemaatimiz çok şükür hiçbir tepki göstermeden çocuklarımız camide gülseler de, koşsalar da, oynasalar da alıştı. Bu sene çok güzel ortamda yaz kurslarımız devam ediyor.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu