Tarsus Yumurtalık arasına turizm yolu

Tarsus Yumurtalık arasına turizm yolu

  • 18 Temmuz 2013 11:35


Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Kemal Atilla ve Yönetim Kurulu üyeleri, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.

 Hüseyin Çelik’in Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilmesinin ardından derneğin yeni yönetimini oluşturduğunu anlatan Kemal Atilla, “Görev bize verildi. Birlikte Adana için önemli işler yapabileceğimizi düşünüyoruz. Çünkü sizin hem kişisel hem de Büyükşehir Belediyesi olarak sağlık turizmine verdiğiniz önemi biliyoruz” dedi.
Geçtiğimiz günlerde Houston’dan gelen heyete 2 hastaneyi gezdirdiklerini ve birlikte toplantı yaptıklarını belirten Kemal Atilla, sohbaharda Houston ile işbirliği içerisinde bir çalıştay yapmayı planladıklarını kaydetti.
Kemal Atilla, sağlık turizmiyle ilgili en önemli sorunun Irak ve diğer ülkelerden Adana’ya direk uçuş olmamasını söyledi. Bununla ilgili Adana’da kamuoyu oluşturulması gerektiğini bildiren Kemal Atilla, Sağlık Müzesi kurulması için de Zihni Aldırmaz’dan destek istedi.Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da sağlık turizminin Adana için olmazsa olmaz olduğunu vurguladı.

Çukurova’nın tarih boyunca sağlığın merkezi olduğunu anlatan Aldırmaz, “Yumutalık’taki hastaneler, Lokman Hekim’in Adanalı olması ve bölgedeki endemik bitkilerin çokluğu bunu gösteriyor. Son olarak Houston ile işbirliği anlaşmasının özü de orada sağlık sektörünün dünya çapında olması. Houston’daki üniversitelerde, hastanelerde ve odalarla iyi bir diyaloğumuz var. Bu ilişkilerimiz Adana açısından yararlı olacaktır” şeklinde konuştu.

Aldırmaz, Socrates ödülü almak için gittiği İsviçre’nin Montrö kentinde Dünya Sağlık Turizmi toplantısına katıldığını da ifade etti.
Sağlık turizmi yatırımlarının yapılabilmesi için altyapı sorununun olmaması gerektiğini söyleyen Aldırmaz, bunun için Tarsus Yumurtalık arasına “Turizm Yolu” planladıklarını belirtti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Malcolm X'in Oxford'daki meşhur konuşması | VİDEO
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İbrahim Kalın: PYD ve Esed anlaşsa bile Afrin Operasyonu sürecek

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu