İftar sofraları Ümmet için kuruldu

İftar sofraları Ümmet için kuruldu


'' Ümmet İftarları '' sloganıyla yola çıkan gönüllüler Türkiye'de birçok şehirde, Suriye'de Halep ve Lazkiye'de, Mısır'da Adeviye Meydanı'nda iftarlarda buluştular.

Çeşitli dernekler ve gönüllüler sponsorluğunda gerçekleşen iftarlara katılım oldukça yoğundu.

Hurma, simit ve su'dan oluşan menü basit görünse de özünde verilmek istenen mesaj  zorda olan müslüman kardeşlerimizle birlikte aynı duyguları paylaşılabildiğinin tüm dünyaya gösterilmesiydi.Ümmet kardeşliğini yaşamak, sınırların sadece haritalara mahsus olduğunu göstermek için Türkiye'de 15 ilin yanısıra Mısır'da Adeviye meydanında ve Halep'te de iftar sofraları kuruldu.

Ümmet İftarları sloganıyla buluşan gönüllüler yaptıkları açıklamada;

" Bizler bugün burada Suriye ve Mısır’da direnenlerle birlikte olduğumuzu, bütün ümmete onur ve şeref dersi veren kardeşlerimizi desteklediğimizi, onları selamladığımızı dünyaya haykırmak için toplandık.

Türkiye’nin dörtbir yanında“Ümmetİftarları” vesilesiyle biraraya gelerek Mısır ve Suriye direnişlerinin bir olduğunu, asla birbirlerinden ayrılamayacaklarını da ifade etmek istiyoruz.

İstanbul’un, Ankara’nın, Konya’nın,Elazığ'nın, Muş'un, Diyarbakır’ın, Çorum'un,İzmir'in, Kayseri’nin,Zonguldak'ın, Malatya'nın, Şanlıurfa’nın, Gaziantep’in, Kayseri’nin, Balıkesir’in kalbi Kahire’de, İskenderiye’de, Şam-ı Şerif, Hama, Humus ve Halep’de atıyor.

Onların acıları bizim acılarımız, onların zaferleri bizim zaferlerimizdir.Ümmet-i Muhammed’in arasına çizilen yapay sınırları tanımayan Müslümanlar olarak Mısır’ın direnişini, Suriye’nin direnişini Türkiye’nin direnişi olarak görüyoruz.

Müslümanlar artık dinleri ve özgürlükleri için ayağa kalkmışlardır.Ne bombalar ne de darbeler Müslümanların bu şanlı isyanını engelleyemeyecektir.Suriye’de de Mısır’da da eninde sonunda direnen onurlu ve şerefli insanlar kazanacaktır." denildi.

FOTO GALERİHABERSEYRET.COM

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu