Kaçak rehberlere denetleme

Kaçak rehberlere denetleme

  • 13 Temmuz 2013 12:45


Çanakkale Rehberler Odası, kaçak faaliyetleri engellemek için Çanakkale Şehitlik Alanları, şehir içi, Truva ve Assos Ören yerlerinde denetlemeler yaptı.

 Yeni kurulan Çanakkale Rehberler Odası, meslektaşlarının haklarını korumak için, kaçak tur ve rehberlere karşı denetimler yaptı. Eceabat, Çanakkale Merkez, Truva ve Assos’ta yapılan denetimlerde, 1 belgesiz/kaçak rehber, 8 rehbersiz tur, 7 belgesiz acente, 1 sözleşme yapmayan rehber ve 1 sözleşme yapmayan acente tespit edildi, 16 adet tutanak düzenlendi. Belgesiz/kaçak rehberlik ve kaçak acentecilik yapanlar hakkında idari para cezalarının uygulanması için Çanakkale Valiliğine resmi başvuruda bulunuldu. Rehbersiz tur ve rehber-acente sözleşmesi yapmadan tur düzenleyen acenteler hakkında da para cezası uygulanması için Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü'ne yazılı başvuru yapıldı. Rehber -acente sözleşmesi yapmadan rehberlik hizmeti veren rehber hakkında idari para ve disiplin cezası uygulanması için evraklar TUREB'e bildirildi. Çanakkale Rehberler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Biçer, meslektaşlarının haklarını korumak için bu tür denetimleri sıklıkla gerçekleştireceklerini söyledi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu