Sonucuna bakmaksızın yok hükmünde sayıyoruz.

Sonucuna bakmaksızın yok hükmünde sayıyoruz.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Ombudsmanlık Zirvesi’nde konuştu..

Kuzey Irak'taki referanduma sert çıkan Erdoğan, "Buram buram fırsatçılık kokan bir girişimdir. Sonucuna bakmaksızın yok hükmünde sayıyoruz. Kimse bizden sınırlarımızın hemen yanında yeni bir kriz ve çatışma alanı oluşmasını bekleyemez." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da İslam İşbirliği Teşkilatı Ombudsmanlar Birliği 1. Genel Kurulu, Avrupa Ombudsmanlar ve Akdeniz Ombudsmanlar Birliği Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan, "Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) bugün gerçekleştirdiği referanduma ilişkin şunları söyledi:

"REFERANDUM KARARI BURAM BURAM FIRSATÇILIK KOKAN BİR GİRİŞİMDİR"

"Artık şimdi yeni bir dünyayı, yeni bir yer küreyi kurmak zorundayız. Aksi takdirde, çökecek sistemin altında hep birlikte kalacağımızı unutmayalım. Bölgemizdeki krizler ve çatışmalar, Kuzey Irak ve Suriye'de atılmakta olan yeni adımlarla daha da içinden çıkılmaz bir hale geliyor. Kuzey Irak'taki Bölgesel Yönetimin referandum kararı, ülkenin içinden geçtiği durum göz önüne alındığında buram buram fırsatçılık kokan bir girişimdir."

"Bu bölgeyi (Kuzey Irak) sadece tek bir grubun kontrolü altına almaya çalışması, orada uzun yıllar sürecek yeni çatışmaların, yeni acıların, yeni zulümlerin, yeni katliamların habercisi olmaktan öte bir anlam taşımayacaktır. Kontrolleri altına aldıkları gücü ve imkanları, diğer gruplarla paylaşma konusunda hiç de iyi bir imtihan vermeyen mevcut yönetime olan güvensizlik sözde bağımsızlık ilanı sonrası çok daha artacaktır."

"GERİ ADIM ATMALARI ŞART! OLMAZSA OLMAZ"

"Biz adımlarımızı kararlı bir şekilde atmaya devam edeceğiz ve Kuzey Irak Yerel Yönetiminin bir defa bu adımdan geri adım atması şart. Olmazsa olmaz. Federal devlet, zaten kesinlikle kabul etmiyor. Meclis, aynı şekilde kabul etmiyor. Tabii aynı şekilde Suriye'de de bir veya birden fazla terör devleti kurulmasına izin vermeyeceğiz.

.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • uyku

    26 Eylül 2017 12:21

    Cevap Ver

    uygulanacak yeni orta doğu projesine hizmet eden taşeronlardaki gençler pesmergedeki güçler başlarındaki projeyi uygulayan güçlerden ķendini ve halkını koruması lazım bölge devlet başkanları tek-bir almalı bölgede yeni miyanmar faciası yasanabilir

Gündem
Doğu Guta'dan Erdoğan'a çağrı: Sizi ümitle bekliyoruz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
Maarif Vakfı Afganistan’da faaliyet izni aldı

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu