"Kalpten kalbe bu aşkı hiçbir güç engelleyemez"

"Kalpten kalbe bu aşkı hiçbir güç engelleyemez"


Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Zafer Sırakaya, Avrupa'nın Türk siyasetçiler ile Türk vatandaşlarının buluşmasına yönelik etkinlikleri engellemesini eleştirerek, "Ne yapılırsa yapılsın kalpten kalbe olan bu sevgiyi, bu muhabbeti, bu aşkı hiçbir güç engelleyemeyecektir." dedi.

AA muhabirine açıklamada bulunan Sırakaya, Avrupa'da yaşayan Türk toplumu olarak Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye'deki darbe teşebbüsüne karşı geçen yıl 31 Temmuz'da 100 bin kişiyi Köln'de toplayarak bu ihanet girişimini gür sesle lanetlediklerini hatırlattı.

Sırakaya, "Maalesef o gün Sayın Cumhurbaşkanımızın (Recep Tayyip Erdoğan) Köln'de bir telekonferans sistemi ile vatandaşlarımıza hitap etmesini engelleyen anlayış, bu sefer de Hamburg'ta vatandaşlarımızla bir araya gelmesini engelleme girişiminde bulundu ama ne yapılırsa yapılsın kalpten kalbe olan bu sevgiyi, bu muhabbeti, bu aşkı hiçbir güç engelleyemeyecektir." ifadesini kullandı.

UETD'nin, Türkiye'deki siyasilerle Avrupa'daki Türk vatandaşlarının barışçıl ortamda bir araya gelmesi için çalışan sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayan Sırakaya, "Bizler vatanımıza olan muhabbetimizi, vatanımıza karşı yapılmış olan bu darbe teşebbüsünü, bu işgal girişimini, bu terör olayını her ortamda telin edeceğiz. Ne yapılırsa yapılsın bu sevgiyi engellemek mümkün olmayacaktır." dedi.

G20 Liderler Zirvesi'nde yaşanan şiddet olaylarını da değerlendiren Sırakaya, şunları kaydetti:

"G20 zirvesinde yapılmaya çalışılan protesto yürüyüşünde özellikle PKK terör örgütünün de içinde bulunduğu insanların ortamı nasıl yakıp yıktıklarını, insanlara nasıl bir zulüm ortamı oluşturduklarını ve kamu düzenini nasıl bozduklarını çok net görebilme imkanımız oldu. Terör örgütlerine zemin hazırlayan anlayışın, barışçıl ortamda ülkesine karşı yapılmış olan darbe teşebbüsünü telin eden insanları tehlike olarak görmesi, bu insanların sadakatlerini sorguluyor olması akla ziyan bir uygulamadır. Umut ediyorum önümüzdeki süreçte Avrupa'nın belirli devletleri bu anlayışlarından bir an önce geri döner ve bu toplumun bir ferdi, katma değer oluşturmak isteyen insanları olarak toplum için yapılan pozitif çalışmalara dahil olup önümüzdeki süreçte daha güzel bir geleceğe adım atmış oluruz."

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu