"Adalet şimdi mi akıllarına geldi? "

"Adalet şimdi mi akıllarına geldi? "


Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne tepki gösteren MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, “Şimdi mi adalet akıllarına geldi. 15 Temmuz’da ülke ele geçirilmek istendi. Buna direnen milletimize hakaret ediyorlar. Atatürk mezarından kalksa gelse CHP’li olmazdı” dedi.

 MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı sözde adalet yürüyüşü ve birçok önemli konuyu konuştuk. Kılıçdaroğlu’nun provokatif yürüyüşüne sert tepki gösteren Erdem, “Adalet ile ilgili sıkıntıların çözümü TBMM çatısının altıdır. Enis Berberoğlu tutuklanınca mı adalet ilgili yürümek akıllarına geldi. Türk milleti CHP’nin genel anlamda izlemiş olduğu şov politikasını dikkate almıyor” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kontrollü darbe” söyleminin de iyi niyetten uzak olduğunu kaydeden Erdem, “15 Temmuz gecesi ülkemiz FETÖ aracılığıyla ele geçirilmek istendi. Yüzlerce şehidimiz binlerce gazimiz vardı. TBMM bombalandı. Darbeye karşı meydanlara inen milletimizin iradesini hiçe sayıp bu cümleyi kullanmak kınanması gereken bir durumdur. Atatürk Mezarından kalksa gelse CHP’li olmazdı” ifadelerini kullandı.

KARAVANAYA BİNİP YÜRÜYORMUŞ!

-Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü ile ilgili düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Adaletle ilgili sıkıntıların çözümü TBMM çatısı altındadır. Enis Berberoğlu tutuklanınca mı adaletle ilgili yürümek gerektiğini söylediler. Burada Türk milletinin aklıyla oynamak var. Türk milleti CHP’nin genel anlamda izlemiş olduğu şov politikasını dikkate almıyor. Onların beklediği milyonların yürümesiydi olmadı. Yürüyüşün hızına geldiğimiz zaman, orada neler oluyor bilmiyoruz ama köy girişlerine kadar karavanlarla gidildiği, köy girişlerinde ise bir süre yürüme yapıldığı söylenenler arasında. CHP’nin izlemiş olduğu bu politikanın kendilerine ne kadar zarar verdiğini görmüyorlar. Adalet sokaklarda aranmaz. O tip eylemlerle devlete karşı yürüyüş yapmak, çok kritik bir süreçten geçerken, her an her yerde bir şey olma ihtimali varken buna zemin hazırlayacak hareketlerde aklı başında bir partinin bulunmaması gerektiğini düşünüyorum. Eğer gerçekten samimilerse ki olmadıkları burdan ortaya çıkıyor.

MİLLETİN İRADESİNE SAYGISIZLIK

-Kılıçdaroğlu’nun “kontrollü darbe” söylemini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ben darbe gecesi İstanbul’daydım. Sokaklara atılan bombalara rağmen, meydanlara inen insanları gördüm. Şehitlerimizin, gazilerimizin olduğu, TBMM’nin bombalandığını görüp bu hain teşebbüse darbe değil demek kınanması gereken bir cümledir. Türk milletinin iradesini hiçe saymaktır. 

-CHP’nin ele geçirilme söylemleri hakkında neler söyleyeceksiniz?

Ben CHP’nin içindeki ulusalcı kanadın çok az kaldığını gözlemleyebiliyorum. Atatürk mezardan çıksa CHP’nin bu halini görse CHP’li olmazdı.

BİRLİK VE DİRLİK İÇİNDE OLMA VAKTİ

-Ülkemiz topyekun bir terör saldırısı altında. Neler yapabiliriz? 

Ülkemiz ilk defa dört beş terör örgütünün aynı anda saldırısı altında. Bir taraftan FETÖ, diğer taraftan PKK ve başka terör örgütleri. Hepsi böl parçala metoduna hizmet ediyorlar. Ülkemize karşı dışardan bir saldırı olduğu çok açık. Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere ABD ve İngiltere ülkemize karşı bir saldırı girişimi içerisinde. Her zamankinden daha fazla birlik ve dirlik içerisinde olma zamanı. Avrupa, 15 Temmuz akşamı FETÖ’nün giriştiği darbe teşebbüsüne sessiz kalması manidardır. Senelerdir ülkemizi tehdit eden PKK başta olmak üzere diğer terör örgütlerini, birer siyasi örgüt gibi davranması Türkiye’ye karşı oluşmuş gizli husumetin dışa vurumudur.

Aleviler’den CHP’ye tepki

ONUR KUZU / İSTANBUL - CHP’nin FETÖ’cü vekili Enis Berberoğlu için kaos yürüyüşü başlatan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bir tepki daha geldi. Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı’nın ardından kaos yürüyüşüne, Ehlibeyt İlim ve Kardeşlik Derneği de, “Bizler bu yürüyüşte yokuz. Hayırsız yürüyüşe bir an evvel son verilmeli” sözleriyle karşı çıktı. Ehlibeyt İlim ve Kardeşlik Derneği Başkanı Ali Kemal Tayanç, gazetemiz Akit’e yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşün birlik ve beraberliğimizi bozmayı amaçladığını vurguladı. 

HEDEF BİRLİĞİMİZ

Tayanç, şunları dile getirdi: “FETÖ’cüler başta olmak üzere şer odakları tarafından desteklenen yürüyüşün amacı, et ve tırnak gibi birbirine bağlı olan milletimizi birbirinden koparmaya çalışmaktır. Sözde adalet yürüyüşü ne Sünnilerin ne de Alevilerin menfaatinedir. Vatanına, milletine sonuna kadar bağlı Anadolu Alevileri olarak bizler birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen bu yürüyüşün bir an önce sonlandırılmasını istiyoruz. CHP’nin adalet için yürüdüğünü söylemesini hiç samimi bulmuyoruz. Eğer ki bu konuda samimi olsaydı adaleti yollarda değil gerekli mercilerde arardı.” 

Tayanç, CHP’nin geçmişte yapmış olduğu zulümleri hatırlatarak, şöyle devam etti: “Bizler 1937 yılında CHP’nin kirli yüzünü çok iyi gördük. Geçmişte katliamlar yapan, Dersim’in adını Tunceli olarak değiştiren, haksız yere bir sürü insanı içeri atan, katilin ismini Sabiha Gökçen Havalimanı’na koyan, bizleri ilimden ve kültürden mahrum bırakan zihniyetten bir hayır beklenemez. Yürüyüşü dışardan takip ederek, destek verenler amaçlarına ulaşabileceklerini zannederek içten içten seviniyorlar. Biz Aleviler, CHP’lilerin ve onları destekleyen şer güçlerinin ekmeğine yağ sürmeyiz.” 

15 TEMMUZ GECESİNDEKİ GİBİ KARŞILARINDAYIZ

Dış güçlerin desteklediği bu yürüyüşün amacının yıllardır başaramadıkları kardeşliğimizi bölmek olduğuna belirten Ali Kemal Tayanç, şu değerlendirmede bulundu: “Bugüne kadar bölünmedik, bu saatten sonra da bölünmeyiz. 15 Temmuz gecesi darbeci hainlerin karşısında duran Aleviler, bu yürüyüşe de karşı duruyor. Bizler Türk-Kürt Alevileri olarak şer güçlerinin desteklediği bu yürüyüşü kesinlikle tasdik etmiyoruz. CHP’liler bir an önce akıllarını başlarına alsınlar, Kılıçdaroğlu’nun gittiği yoldan giderek uçuruma doğru sürüklenmesinler.” 

Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne şer güçlerin destek verdiğini ifede eden Tayanç, sözlerini şöyle tamamladı: “Terör örgütleriyle mücadele edeceğiz diyorlar ama onlarla aynı safta yürüyorlar. Sandıktan çıkamayan Kılıçdaroğlu, daha çok çalışarak kendisini düzeltmek yerine, ya şer güçleriyle yan yana duruyor ya da adalet aramak için kendisini sokağa atıyor. Tek başına sokağa çıktığı yetmezmiş gibi milleti de arkasında perişan ediyor. Sözde adalet yürüyüşünde samimiymiş gibi gözükmeye çalışan Kılıçdaroğlu, lüks karavanla seyahat ederken arkasına aldığı halk eziyet çekiyor. Kimisi hastanelik oluyor kimisi kalpten gidiyor. Biz bu yürüyüşü samimi bulmuyoruz. Gezi parkı olaylarında olduğu gibi şer odakları ülkemizi kaosa sürüklemeye çalışıyorlar.”

KAOS YÜRÜYÜŞÜ

Sözde ‘adalet’ yürüyüşüne bir tepki de Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir’den gelmişti. Yürüyüşü “kaos yürüyüşü” olarak değerlendiren Özdemir, şunları ifade etmişti: “Bu yürüyüş bir ‘Adalet’ arayışı yürüyüşü değil kaos ve toplumun huzurunu bozma yürüyüşüdür. Alevi-Bektaşi dedeleri, bu kaos yürüyüşünü kesinlikle desteklemiyor ve karşı çıkıyor. Bu yürüyüşü destekleyenler sadece ve sadece kan ve göz yaşından medet uman Türkiye düşmanı terör örgütleri ile onları kukla olarak kullanan uluslararası rant şebekeleridir. CHP, yabancı istihbarat örgütlerinin oyununa gelmemeli ve derhal yürüyüşe son vermelidir.”

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

 • neden

  12 Temmuz 2017 21:23

  Cevap Ver

  yürüyüş devletin bakışını üzerine çevirip suriye ve irakta ı devletlerin nasıl yapilandigin i kurulan ust lerin hangi aşamaya geldigini suriye de çin ordusu bile üst kursa dikkatimızi dağıtmaya yariyor

 • yol

  11 Temmuz 2017 19:13

  Cevap Ver

  yürüyüş begenilmediyse bunlar ankara ıstanbul arasını veli efendi deki yarış atlariyla bile gelir dıkkat çekmek için bayagı istekli olmaĺi

Gündem
Doğu Guta'dan Erdoğan'a çağrı: Sizi ümitle bekliyoruz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
Maarif Vakfı Afganistan’da faaliyet izni aldı

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu