Alanya'da sıcak altında ekmek davası

Alanya'da sıcak altında ekmek davası

  • 22 Haziran 2013 08:15


Antalya'nın Alanya İlçesinde, gölgede 40 dereceye ulaşan sıcak havada restoran ve plajlarda çalışan işçiler vantilatör yardımıyla serinlemeye çalışıyor.

 Vatandaşlar deniz ve güneşin tadını çıkarırken, restoranlarda döner ve pide ustası olarak çalışan işçiler zor şartlarda ekmek paralarını kazanıyor. Dışarıdaki sıcaklığa fırın ve döner tezgahlarının da sıcaklığı eklenince yaklaşık 150 derece sıcağın yakınında çalışan işçiler "Allah bizim gibi çalışan herkesin yardımcısı olsun" diyorlar. Bir restoranın fırın kısmında pide ustası olarak çalışan Ahmet Özocak, "Dışarıda sıcaklık 40 derece, fırında 150 derece, yaklaşık 11 saat bu şekilde görev yapıyoruz. Ekmeğimizi sıcaktan kazanıyoruz. Vantilatörlerde olmasa mümkün değil çalışılmaz. Allah bizim yardımcımız olsun" dedi.
Aynı şartlarda bir restoranın döner tezgahında görev yapan Hamza Öztürk ise, "Dışarısı 40 derece, tezgahın sıcaklığı 80 derece. Yaklaşık 120 derece sıcağa karşı çalışmak zor. Allah bizim gibi çalışanların yardımcısı olsun" diye konuştu.

Bir restoranın fırın ustası olarak çalışan Nadir Genç de, "dışarısının sıcaklığına fırınında sıcaklığı eklenince yaklaşık 200 derecenin karşısında iş yapıyoruz. Ekmeğimizi bu şekilde kazanıyoruz. İşimiz zor" dedi.

Bir plajda servis elemanı olarak çalışan Mesut Toprak ise,"Dışarısı oldukça sıcak ve bu şartlarda çalışmak zor. İşimiz bu olduğu için severek yapıyoruz. Ancak vantilatörler olmasa bu sıcaklar çekilmez" ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu