20 yıl sonra ayağa kalktı

20 yıl sonra ayağa kalktı

  • 18 Haziran 2013 13:29


Türkiye’nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a şiir okuyan kız olarak tanıdığı ve 20 yıldır yürüyemeyen Büşra Aydar, gördüğü tedavi sonrası ayağa kalmayı başardı.

4 aylıkken beyin felçli teşhisi konulan ve Samsun Romatem Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde yaklaşık bir aydır tedavi gören 20 yaşındaki Büşra Aydar, gördüğü tedavi sayesinde 20 yıl sonra ayağa kalktı. 22 Haziran Cumartesi günü Samsun’a gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı görmeye, tedavisinden dolayı gidemeyeceğini belirten ve hastaneye kendisini davet eden Büşra Aydar, “Başbakanımıza çok teşekkür ediyorum. Benimle çok iyi ilgileniyor. Cumartesi günü Başbakanımız Samsun’a geliyor. Fakat ben hastanede olduğum için gidemeyeceğim. Onun için kendisini davet ediyorum. Onun buraya gelmesini istiyorum. Ben onu gördüğümde küçücük bir çocuk gibi hissediyordum kendimi. Şu an ayağa kalkabiliyorum. Ben, Başbakanımızın eseriyim. Beni, Başbakanımızın gelip görmesini istiyorum” dedi.

Tedaviye, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla başladığını söyleyen Büşra Aydar, “Hiç ayağa kalkamıyordum ve basamıyordum. Şu an ayağıma basıyorum. Samsun Romatem Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ne beni gönüllü olarak çağırdılar. Burada olmak çok güzel. Özellikle robotta olmak çok zevk verici. Kendini özgür ve bağımsız hissediyorsun. 20 yıldır hiç ayakta olmayan biri ayakta duruyor ve yürüyor” diye konuştu.

Büşra’nın Başbakan Erdoğan’a yazdığı şiirden bir bölüm ise şöyle: “Başbakanım Gelir misin?/Rüyam gerçek oldu/Seni gördüğüm an güneş doğdu/Ayaklarım yere bastı/Başbakanım gelir misin beni ziyarete?”

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Cengizhan Doğan, “Robot tedavisi oldukça iyi bir sonuç verdi. Büşra çok istekli bir hasta. Kendisiyle biz çok ilgileniyoruz ve kendisi çok istekli birisi. İnşallah çok daha iyi sonuçlar alacağız. Biz onun tedavisinin sonuna kadar arkasındayız” açıklamasında bulundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Malcolm X'in Oxford'daki meşhur konuşması | VİDEO
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İbrahim Kalın: PYD ve Esed anlaşsa bile Afrin Operasyonu sürecek

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu