Kusayr düşerse Hatay da düşer...

Kusayr düşerse Hatay da düşer...


Suriye Devrim Genel Koalisyonu Humus sözcüsü Hadi Abdullah: "Türkiye'nin bu konuda sessizliğine şaşırıyorum ki Tükiye halkı ve oradaki yetkililerin şu konuda dikkatini çekmek istiyorum."

Devrim genel koalisyonu Humus sözcüsü Hadi Abdullah bir açıklama yaparak direnişi ve Kusar'daki çatışmaları değerlendirdi.
Hadi Abdullah konuşmasında;

-Allah'ın izniyle Kusayr düşmeyecektir fakat burada çok çetin bir savaş gerçekleşiyor, Allah'ın yardımı olmasaydı Kusayr'ın bazı bölgeleri düşecekti.
Eğer Kusayr düşerse dolaylı olarak uzun zamandır kuşatma altında tutulan Humus'a desteğimiz kesilecektir. Humus'un Kuzey varoşları,
El-halidiye gibi önemli bölgeler de elden gidecektir.
- Kusayr savaşı Humus'un bütününü ve geleceğini belirleyecek bir savaştır.
- Diyorum ki bütün direnişçiler ve herkes bunun önemine vakıf olmalı.. Bizi burada Hizbullat'a karşı en az 7 kilometrelik açık ve şiddetli bir cephede savaşıyoruz.

- Halep ve İdlip'te bulunan direnişçilere diyorum ki; yeni cepheler açmak yerine buraya gelin.. Kusayr'ın size ihtiyacı var.
- Hizbullatla orantılı bir şekilde savaşabilmek için Kusayr'a hem silah hem de adam desteği lazım.

-Türkiye'nin bu konuda sessizliğine şaşırıyorum. Türkiye halkı ve oradaki yetkililerin şu konuda dikkatini çekmek istiyorum.

Kusayır düşerse Esed rejiminin kafasında tasarladığı ''Nusayri Devleti'' nin ilk ve en önemli adımı atılmış olacak ve bu durum Hatay'ı ve Türkiye'yi ciddi anlamda etkileyecek ve ciddi sorunlara yol açacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

 • çepniler

  14 Haziran 2013 07:42

  Cevap Ver

  allahın izniyle kusayr sizindir sizde kalacaktır . ancak türkiye bu sözde gezi parkı olaylarını içinde bu provokasyona destek veren devletlerin karşısında kamuoyuna duyurulacak şekilde kusayr'a suriye halkına destek verdiğini açıklayamaz ancak devletimizin herzaman arkanızda oldugunu bılmeniz temenımızdır bizleri birleştiren asıl unsur unutmayalım ki sonuçta islamdır. ve kardeşlerimizin daima yanında yızdır.ancak türkiye yi karıştırmak isteyen dış güçler bunu yapmamıza engel oluyor ve sonucunda da gezi parkı gibi bazı iç karışıklıklar çıkartılıyor aeo lun.

 • Rıdvan Yücel

  22 Mayıs 2013 21:10

  Cevap Ver

  Birincisi Hatay'ı düşürecek adam daha anasının karnından doğmadı, ikinci olarak Türkiye'nin sessiz kalması hiçbirşey yapmadığı anlamına gelmez, Kusayır'ın Allah'ın izni ile düşmeyeceğinden emin olabilirsiniz...

Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu