Devlet Bahçeli topa tuttu

Devlet Bahçeli topa tuttu


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Tencere tava çalanların peşine jurnalci takanlar, ellerinde silahla gezen haramzadeleri hoş görmektedir.

Tencerenin gürültüsünden rahatsızlık duyanlar, hainlerin seslerini kuş sesi, bahar esintisi zannetmektedir” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı İftardan sonra konuşma yapan Bahçeli, sözlerine iftara katılan vatandaşların Kadir gecelerini kutlayarak başladı. Kötümserliğe hapsolmanın, umutsuzluğa kapılmanın hem insani, hem de İslami olarak caiz olmadığını belirten Bahçeli, “Hayır ve şerrin Allah’tan geldiğine iman etmiş bizler için her gecenin sonu, her yokuşun ardı aydınlıktır, doğruluştur ve düzlüğe çıkıştır” dedi. MHP Lideri Bahçeli, kan ve kin tutkunlarının, bölücü ve yıkıcı unsurların, pazarlık ve müzakere düşkünlerinin, eş başkanların ve taş kesilmiş vicdanların Ramazan nedir dinlemediklerini oruç nedir bilmediklerini iddia etti. Ramazan Ayı’nı huzur içinde geçirmeyi istediğini fakat bunun pek mümkün olmadığını söyleyen Bahçeli, “Sosyal barışımız, toplumsal güvenimiz ve milli bünyemiz saldırıların, tahriklerin, tacizlerin kıskacında kalmıştır. Kadir Gecesi’ni karşıladığımız gün içinde bile fırsatçılar mola vermemiş, fesatlıktan ve fenalıktan bakılacak yüzleri kalmayan vicdan fukaraları istirahata çekilmemişlerdir. Hırs, hınç ve hasetlikle siyaseti çirkinleştiren, değerini aşındıran çıkarcılar, çapsızlar kutsallarımızı insafsızca sarsmışlar, kural ve ölçü tanımamışlardır. Türkiye’nin batışı, Türk milletinin bitişi maksadıyla kurulan ve ortakları hepinizce malum olan hıyanet şebekesi Ramazan’da faaliyetlerini daha da hızlandırmış, daha da aceleci bir tutum içine girmiştir” diye konuştu.

 "TÜRKİYE AKIL AHLAK, HUKUK VE ADALET DIŞI YÖNETİLİYOR"

Türkiye’nin akıl, ahlak, hukuk ve adalet dışı yönetildiğini söyleyen Bahçeli, “Tencere tava çalanların peşine jurnalci takanlar, Türkiye’de herkesin birbirine kuşkuyla bakmasını temellendirenler ellerinde silahla gezen haramzadeleri nasıl hoş görmektedir? Tencerenin gürültüsünden rahatsızlık duyanlar, hainlerin seslerini kuş sesi, bahar esintisi mi zannetmektedir? Hanımefendilerin sokaklarda nasıl gezeceği ile ilgili terbiye ve adap dersi veren bedevi kılıklılar ve onların akıl hocaları Türkiye’yi nereye sürüklemektedir?” dedi.

Dağlardan silinen “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünün yerine terörist başı isminin, terör örgütü mesajlarının yazılmasına kimseden itiraz gelmediğinden dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Terör örgütü PKK’nın hiçbir pişmanlık belirtisi göstermediğini, şuan güçlenme ve sayılarını artırma çabasında olduğunu, Doğu ve Güneydoğu’da yasa dışı faaliyetlerine devam ettiğini kaydeden MHP Lideri Bahçeli, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Anlaşılmaktadır ki, şu an işbaşında olan siyasi zihniyet, İmralı canisine özgürlüğünü vaat etmiştir. PKK’ya af konusunda söz vermiştir. Özerklik çağrılarına sıcaklık ve yakınlık göstermiştir. Kimlik ve statü taleplerini anayasa yoluyla karşılamak, PKK’yı memnun etmek için de sözde demokratikleşme paketlerini kullanma hususunda olumlu bir tutum takınmıştır. Ve hepsinin yanında Türkiye’nin mahvına, tarihi ve milli varlığının çökmesi demek olan Kürdistan’ın inşasına tamam demiştir. Diktatörlüğe doğru hızla kayan Türkiye’miz yok oluş vadisine girmiştir.

Bahçeli, Türkiye’nin dış politikası kadavraya dönmüş bir hükümet tarafından yönetildiğini savundu. Dış politikadaki yanlışların insanların ölümüne yol açtığını kaydeden Bahçeli, Ceylanpınar’da, Suriye tarafından açılan ateş sonucunda hayatını kaybeden dört vatandaşı ve Somali’nin başkenti Mogadişu’da, El Kaide terör örgütü tarafından Türk Büyükelçiliği binasına düzenlenen canlı bomba saldırısında şehit olan özel harekat polisi Sinan Yılmaz’ı örnek olarak verdi.

Hükümeti yanlış ilişkilere girmekle, meseleleri yanlış okumakla ve dış politikada körlükle suçlayan Bahçeli, “Somali’ye birkaç yıl evvel yine böyle bir Ramazan ayında gösteriş ve tantanayla gidenlerin, burada Batı planlarını uygulamak için alt yapı oluşturanların şimdi geldiği nokta inanınız bana hüsran vericidir. Türkiye, bölgesinde tek başına kalmış olup dört tarafı husumet kuşağına alınmıştır. Hükümetin dış ilişkilerde başlayıp da sonunu getirdiği ve milletimizin yararına olan hiçbir şey yoktur. Komşu coğrafyalardaki gelişmeler doğru ve milli bir perspektife göre yorumlanamamış, buna müzahir siyasetler geliştirilememiştir. Irak politikası çökmüştür. Suriye politikası paramparça olmuştur. Mısır politikası boşluğa düşmüştür. İran politikası dağılmıştır. Filistin politikası direkten dönmüştür. Lübnan ve Libya politikaları tökezlemiştir. Afrika politikası sönmüştür. Avrasya politikası çoktan soluğunu tüketmiştir. AB politikası havlu atmıştır. ABD politikası taviz ve güvensizliklerle tek taraflı olarak ilerleyiş kaydetmektedir. İsrail politikası deseniz ağır aksak da olsa bir tek o ayaktadır. Türkiye’nin dostu ve stratejik ortağı sadece ve sadece Hamas ve peşmerge yönetimi kalmıştır” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Yaz saati uygulaması 'torba tasarı'da
Türkiye
Irak sınırında saldırı: 1 asker şehit
Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Dışişleri Bakanı ile görüştü

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu