Banka aidatlarını geri almanın en kolay yolu !!

Banka aidatlarını geri almanın en kolay yolu !!


Bankaların müşterilerinden kestiği aidatların internet üzerinden yapılan başvurularla geri alınabilmesi mümkün.

Vatandaştan alınan yıllık kart aidatı ve hesap kesim ücretleri internet üzerinden evrak doldurmadan güvenli bir şekilde geri alınabiliyor.
İnternet üzerinden yapılan başvuru sonrası kesintiler tüketicinin hesabına iade ediliyor.

Aidatların geri alınabilmesi için Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) başvuru yapmak yeterli.

Bunun için

BURAYA TIKLAYINIZ

internet adresine girerek ekranda çıkan ‘istek’, ‘şikayet’, ‘ihbar’ ve ‘görüş ve öneri’ seçeneklerinden istek butonunu tıklayarak kaşınıza çıkan formu doldurmanız gerekiyor.

Başvuru formunda yer alan bilgileri doldurduktan sonra ‘Başvuru Metni’ bölümüne kesilen aidatlarınızın geri talebine yönelik bir metin yazıyorsunuz.
Formu BİMER’e gönderdikten sonra, BİMER ve ilgili kurum arasında süreç yürütülüyor ve 1 ay içerisinde hesabınızdan sorgusuzca kesilen ücretler ilgili kurum tarafından hesabınıza geri ödeniyor.

Dilerseniz dilekçe vererekte bu işlemi yapabilirsiniz yada aşağıdaki boşlukları dolduran metni yukarıdaki linkte tıklayarak yazabilirsiniz.

HESAP KESİM DİLEKÇE ÖRNEĞİ

…………………. TÜKETİCİ SORUNLARI

İL HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞINA GÖNDERİLMEK ÜZERE

……………………… Bankası ……………………………….. nolu hesabımdan .. TL adı altında hesap işlem ücreti kesintisi yapmışlardır. Kredi kart aidatı, hesap işlem ücreti ve diğer kesintiler Tüketici Hakem Heyeti ve mahkeme kararlarınca iade edilmesi gerekmektedir. Bankamatik kartı kullunmam nedeniyle kesinti yapıldığına dair evrak sunamıyorum. İlgili Bankaya gerekli yazının yazılmasını talep ediyorum.BİMER üzerinden yapılan başvurularda gerçek başvuru kabul edilerek işleme konmaktadır. Amasya Tüketici Hakem Heyeti bu uygulamayı yapmaktadır haberlerde de yer almıştır. Sonucunun tarafıma bildirilmesini istiyorum.

KREDİ KART AİDATI DİLEKÇE ÖRNEĞİ

…………………. TÜKETİCİ SORUNLARI

İL HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞINA GÖNDERİLMEK ÜZERE

……………………… Bankası ……………………………….. nolu hesabımdan .. TL adı altında kredi kart aidatı kesintisi yapmışlardır. Kredi kart aidatı, hesap işlem ücreti ve diğer kesintiler Tüketici Hakem Heyeti ve mahkeme kararlarınca iade edilmesi gerekmektedir. Hesap ekstresini kaybettiğimden dolayı evrak sunamıyorum. İlgili Bankaya gerekli yazının yazılmasını KREDİ KARTI KULLANMAYA BAŞLADIĞIMDAN İTİBAREN, KREDİ KART HESABIMDAN KESİLEN, KART AİDATININ YILLARA GÖRE İSTENMESİNİ VE KESİLEN BU ÜCRETLERİN GELEN BELGELERE GÖRE HESABIMA İADE EDİLMESİNİ talep ediyorum. BİMER üzerinden yapılan başvurularda gerçek başvuru kabul edilerek işleme konmaktadır. Amasya Tüketici Hakem Heyeti bu uygulamayı yapmaktadır haberlerde de yer almıştır. Sonucunun tarafıma bildirilmesini istiyorum.

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ BANKAYA NASIL BİR YAZI YAZIYOR

Yıldırım şikayet kendilerine ulaştığında Tüketici Hakem Heyeti ilgili bankaya “ …….TC Kimlik Numarasına sahip ……….. hesap numaralı müşterinizden ……. TL tutarında hesap işlem ücreti kestiğinizi beyan etmektedir. Bankamatikten işlem yapması nedeniyle kesinti yapıldığına dair evrağı bize sunamadı. İlgili müşteriden kesinti yapıldıysa HESABININ AÇILDIĞI ANDAN BU ZAMANA KADAR ne kadar kesinti yapıldı? Yapılan kesinti tutarının zaman dilimlerine göre tarafımıza bildirilmesini ve sözleşme örneğinin gönderilmesini talep ediyoruz. Kredi kart aidatı kesinti için başvuru olduğunda bu yazıyı ona göre düzenliyorlar” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu