Toplam Sandık: 2458
Açılan Sandık: 2458
Kullanılan Oy: 697632
Geçerli Oy: 686272
Geçersiz Oy: 11360
Katılım: %87.64
Toplam Seçmen: 795990
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

3 275551 % 40.15
2

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 236386 % 34.44
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 106559 % 15.53
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 50108 % 7.3
5

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 3256 % 0.47
6

Vatan - Vatan Partisi

0 2968 % 0.43
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 2597 % 0.38
8

SP - Saadet Partisi

0 2367 % 0.34
9

DP - Demokrat Parti

0 1752 % 0.26
10

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 1243 % 0.18
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 774 % 0.11
12

KP - Komünist Parti

0 759 % 0.11
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 620 % 0.09
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 491 % 0.07
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 472 % 0.07
16

Millet - Millet Partisi

0 369 % 0.05

Aydın Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEÇİL MUMCUOĞLU
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi PEHLÜL SARAÇ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi PERİHAN KAPLAN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KOZAK
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FATİME ŞİMŞEK
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FUAT BARUTÇU
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CAVİT ŞİMŞEK
1 BBP - Büyük Birlik Parisi ALİ İHSAN YILMAZ
2 BBP - Büyük Birlik Parisi AKMAN GÜLER
3 BBP - Büyük Birlik Parisi AYFER KIRAÇ
4 BBP - Büyük Birlik Parisi MUSTAFA SADIK TABAK
5 BBP - Büyük Birlik Parisi HÜSEYİN AKGÜL
6 BBP - Büyük Birlik Parisi FATİH TECİMER
7 BBP - Büyük Birlik Parisi NEBİ HAKAN TÜRKMENOĞLU
1 DP - Demokrat Parti SALİH MUSLU
2 DP - Demokrat Parti ŞAHİN EKEN
3 DP - Demokrat Parti MUZAFFER ÇIBIK
4 DP - Demokrat Parti ALİ OSMAN DUMAN
5 DP - Demokrat Parti CAFER AVCI
6 DP - Demokrat Parti TURGAY HARMAN
7 DP - Demokrat Parti MEHMET CAHİT ALTINTAŞ
1 DSP - Demokratik Sol Parti CAN KARABULUT
2 DSP - Demokratik Sol Parti ZİYA KESKİN
3 DSP - Demokratik Sol Parti HAYRULLAH SUSAR
4 DSP - Demokratik Sol Parti KEMAL CEM PÜLTEN
5 DSP - Demokratik Sol Parti SEVİNÇ ARIKAN
6 DSP - Demokratik Sol Parti BÜLENT CÜNLÜ
7 DSP - Demokratik Sol Parti MAKBULE TOPCU
1 DYP - Doğru Yol Partisi SERKAN SERBEST
2 DYP - Doğru Yol Partisi ÇİĞDEM KARACA ARSLANKURT
3 DYP - Doğru Yol Partisi GİZEM BALTA
4 DYP - Doğru Yol Partisi MUALLA KUTLU
5 DYP - Doğru Yol Partisi TURGAY YAVUZ BALTA
6 DYP - Doğru Yol Partisi NESLİHAN DİNÇER
7 DYP - Doğru Yol Partisi ESENGÜL ERDOĞDU
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AHMET DOĞAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FERAT YÜCEL
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BAHAR SEZER
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET ŞİRİN TİMUR
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NERGİZ KANDEMİR
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SEVGÜL YAZAR
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DİLBER DEMİR TAŞ
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi NURGÜL KARSAK
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi BARIŞ YILDIZ
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi MEHMET KOÇAK
4 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi GÜLHANIM KAYA
5 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi VEYSEL HAYIRLI
6 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi TUĞBA ŞENOĞLU
7 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi FERHAT YANAR
1 KP - Komünist Parti İRFAN ERTEL
2 KP - Komünist Parti KADER DÜNDAR
3 KP - Komünist Parti NEJLA YILMAZ
4 KP - Komünist Parti HASAN POLAT
5 KP - Komünist Parti SEHER DEMİROĞLU
6 KP - Komünist Parti DAMLA PELİN ŞAHİN
7 KP - Komünist Parti NURSEL DALKILIÇ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ERDAL DEMİR
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ALİ DOST
3 LDP - Liberal Demokrat Parti ÖZKAN TEMİZTEPE
4 LDP - Liberal Demokrat Parti BÜLENT ALTÜRK
5 LDP - Liberal Demokrat Parti ERGÜN GÜRLEYİK
6 LDP - Liberal Demokrat Parti NAZİKE FÜSUN ÇAĞIRAN
7 LDP - Liberal Demokrat Parti METİN KARAMAN
1 Millet - Millet Partisi SALİH ŞİNASİ YEGEN
2 Millet - Millet Partisi RAMAZAN ÖZEN
3 Millet - Millet Partisi MUSTAFA ÇELİK
4 Millet - Millet Partisi VELİ ÇELİK
5 Millet - Millet Partisi BELKIS ÇAPAR
6 Millet - Millet Partisi RAGIP DEMİR
7 Millet - Millet Partisi SALİHA ÇİL
1 SP - Saadet Partisi ŞERAFETTİN KILIÇ
2 SP - Saadet Partisi İSA YOLDAŞ
3 SP - Saadet Partisi MEHMET PEÇEN
4 SP - Saadet Partisi MESUT DAĞ
5 SP - Saadet Partisi KAMİL KAVAKLIOĞLU
6 SP - Saadet Partisi ŞERAFETTİN AKYÜZ
7 SP - Saadet Partisi YASİN SARIKAYA
1 Vatan - Vatan Partisi SEMİH EGESOY
2 Vatan - Vatan Partisi FATMA SİBEL ARSLANTÜRK
3 Vatan - Vatan Partisi BİLNUR ŞUVAK
4 Vatan - Vatan Partisi BERRİN ARSLAN
5 Vatan - Vatan Partisi SANİYE DUMAN
6 Vatan - Vatan Partisi ZEKİ GÜRSOY
7 Vatan - Vatan Partisi BİLAL SARIKAYA
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN