Toplam Sandık: 1047
Açılan Sandık: 1047
Kullanılan Oy: 295900
Geçerli Oy: 291723
Geçersiz Oy: 4177
Katılım: %85.28
Toplam Seçmen: 346977
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 136335 % 46.73
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

2 98275 % 33.69
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 39688 % 13.6
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 8971 % 3.08
5

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 2506 % 0.86
6

SP - Saadet Partisi

0 1462 % 0.5
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1001 % 0.34
8

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 873 % 0.3
9

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 838 % 0.29
10

DP - Demokrat Parti

0 416 % 0.14
11

Vatan - Vatan Partisi

0 408 % 0.14
12

KP - Komünist Parti

0 382 % 0.13
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 165 % 0.06
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 157 % 0.05
15

Millet - Millet Partisi

0 137 % 0.05
16

DYP - Doğru Yol Partisi

0 109 % 0.04

Osmaniye Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FAZLI BAŞDOĞAN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ERDİNÇ SAY
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MALİK MUSA KAZIM YILDIRIM
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ORHAN DOĞAN
1 BBP - Büyük Birlik Parisi İSMAİL GÜMÜŞ
2 BBP - Büyük Birlik Parisi ALİ BÖRKLÜ
3 BBP - Büyük Birlik Parisi ERHAN KURUM
4 BBP - Büyük Birlik Parisi NEVZAT KARAKÖSE
1 DP - Demokrat Parti EMİN KOCAMAN
2 DP - Demokrat Parti MEHMET SAİD GAMLI
3 DP - Demokrat Parti ALİ AKGÜNLER
4 DP - Demokrat Parti ÖKKEŞ AÇICI
1 DSP - Demokratik Sol Parti FERAMUZ KABALCI
2 DSP - Demokratik Sol Parti CEMAL KINIŞ
3 DSP - Demokratik Sol Parti ABDULLAH GÜZEL
4 DSP - Demokratik Sol Parti NURİ ÖZKARA
1 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET USLU
2 DYP - Doğru Yol Partisi CAFER TAYYAR YAVAŞ
3 DYP - Doğru Yol Partisi MUSTAFA GÖKHAN SANCAKTAR
4 DYP - Doğru Yol Partisi RABİYE TEMİZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BAKİ AKAR
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET ŞAH ÇINAR
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET NURİ MAVLAY
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SEVAL GEZİCİ
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi GÜLAY ÇAPAR
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi OSMAN KÜÇÜKOSMANOĞLU
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi BÜLENT YILDIZ
4 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi BURHAN GÖL
1 KP - Komünist Parti BİRCAN MERSİNLİ ÇALŞIN
2 KP - Komünist Parti BERNA ÖZTEN GENÇBÜYÜR
3 KP - Komünist Parti KÜBRA YILDIRIM
4 KP - Komünist Parti EMİNE KÜKSAR
1 LDP - Liberal Demokrat Parti NAMİDAR ALTUN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ALİ SAMİ GONCA
3 LDP - Liberal Demokrat Parti ÖZEN TOKAT
4 LDP - Liberal Demokrat Parti BEYZAT BERRAKSU
1 Millet - Millet Partisi İLYAS DEMİRDÜZEN
2 Millet - Millet Partisi HALİL İBRAHİM BOZOĞLAN
3 Millet - Millet Partisi SIDIKA BOZOĞLAN
4 Millet - Millet Partisi ÖZMİNİRE DÖNMEZ
1 SP - Saadet Partisi ORHAN ÇELİK
2 SP - Saadet Partisi MEHMET ALİ KAYA
3 SP - Saadet Partisi ÖKKEŞ DAĞLI
4 SP - Saadet Partisi ŞEYH İMAM ALTUNPAK
1 Vatan - Vatan Partisi ECDET GÜVEL
2 Vatan - Vatan Partisi YUSUF DUYAR
3 Vatan - Vatan Partisi HACI MUSTAFA GÜRLEK
4 Vatan - Vatan Partisi MEHMET NURİ BÖRÜBAN
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN