Toplam Sandık: 817
Açılan Sandık: 817
Kullanılan Oy: 225174
Geçerli Oy: 220210
Geçersiz Oy: 4964
Katılım: %90.24
Toplam Seçmen: 249533
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

4 184151 % 83.63
2

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

0 27147 % 12.33
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 3267 % 1.48
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 3077 % 1.4
5

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 636 % 0.29
6

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 578 % 0.26
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 353 % 0.16
8

SP - Saadet Partisi

0 281 % 0.13
9

DYP - Doğru Yol Partisi

0 111 % 0.05
10

KP - Komünist Parti

0 102 % 0.05
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 85 % 0.04
12

Vatan - Vatan Partisi

0 60 % 0.03
13

DP - Demokrat Parti

0 56 % 0.03
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 43 % 0.02
15

Millet - Millet Partisi

0 20 % 0.01
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 7 % 0

Şırnak Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ALAİDDİN ÖZKAR
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞABAN UÇAR
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSTAFA ŞENER
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUKADDES DENİZ
1 BBP - Büyük Birlik Parisi MUSTAFA ARSLAN
2 BBP - Büyük Birlik Parisi SELİM RIFAT DURMUŞ
3 BBP - Büyük Birlik Parisi MURAT SOYLU
4 BBP - Büyük Birlik Parisi TANER SARI
1 DP - Demokrat Parti UFUK DİCLELİ
2 DP - Demokrat Parti AYNUR USLU
3 DP - Demokrat Parti KEMAL KARACA
4 DP - Demokrat Parti ŞERİF KAYA
1 DSP - Demokratik Sol Parti RUHİ SANER
2 DSP - Demokratik Sol Parti ZEHRA SEMA OKUTAN
3 DSP - Demokratik Sol Parti NUSRET ALDOĞAN
4 DSP - Demokratik Sol Parti NAİL KULE
1 DYP - Doğru Yol Partisi BÜLENT ULUSU
2 DYP - Doğru Yol Partisi ZAHİDE ŞİMŞEK
3 DYP - Doğru Yol Partisi MELTEM SALMAN
4 DYP - Doğru Yol Partisi İLKER BAYIR
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SERHAN SEYYİDOĞLU
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi KAMURAN TÜMÜÇ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MUSTAFA DEMİRDAŞ
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EŞREF EREN
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi TÜRKMEN PALA
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ULAŞ ÖZÇELİK
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi RIFAT ULAŞ AYSAL
4 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi MURAT USLU
1 KP - Komünist Parti ÇAĞDAŞ DUDU
2 KP - Komünist Parti İLHAMİ DURMAZKESER
3 KP - Komünist Parti ZEHRA FİLİZ DEMİRAYAK
4 KP - Komünist Parti SEMİRA KÜSEN
1 Millet - Millet Partisi BAHTİYAR KIZILIRMAK
2 Millet - Millet Partisi NAZİM YILMAZ
3 Millet - Millet Partisi MUSTAFA ÖRÜN
4 Millet - Millet Partisi HATİCE ŞAHİN
1 SP - Saadet Partisi HÜSAMETTİN DUMAN
2 SP - Saadet Partisi ZEKİ BEGİŞ
3 SP - Saadet Partisi SAMET KILIÇ
4 SP - Saadet Partisi MUSTAFA SÜLEYMAN AYAZ
1 Vatan - Vatan Partisi MEHMET HALUK MIHALİOĞLU
2 Vatan - Vatan Partisi BORA SARIKAYA
3 Vatan - Vatan Partisi SABAHAT ARSLAN
4 Vatan - Vatan Partisi FATMA CANSEVER
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN