Toplam Sandık: 1080
Açılan Sandık: 1080
Kullanılan Oy: 274991
Geçerli Oy: 266742
Geçersiz Oy: 8249
Katılım: %86.01
Toplam Seçmen: 319729
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

3 178215 % 66.81
2

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 77726 % 29.14
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 4267 % 1.6
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 2150 % 0.81
5

SP - Saadet Partisi

0 1469 % 0.55
6

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 1062 % 0.4
7

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 801 % 0.3
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 388 % 0.15
9

KP - Komünist Parti

0 192 % 0.07
10

DYP - Doğru Yol Partisi

0 105 % 0.04
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 100 % 0.04
12

DP - Demokrat Parti

0 94 % 0.04
13

Vatan - Vatan Partisi

0 86 % 0.03
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 51 % 0.02
15

Millet - Millet Partisi

0 27 % 0.01
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 9 % 0

Batman Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İRFAN YUSUF YAKUT
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CİHAT TEKİN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YUSUF KANLI
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ONUR KARATAŞOĞLU
1 BBP - Büyük Birlik Parisi İDRİS ÖZKAYNAK
2 BBP - Büyük Birlik Parisi MURAT KURTBAŞ
3 BBP - Büyük Birlik Parisi ERCAN KAZAK
4 BBP - Büyük Birlik Parisi MEDENİ ORHAN
1 DP - Demokrat Parti AHMET GÜNEŞ
2 DP - Demokrat Parti MUZAFFER TAŞAN
3 DP - Demokrat Parti
4 DP - Demokrat Parti GÜLSÜM ÖZCAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti BİRKAN DURAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti AHMET MORTEPE
3 DSP - Demokratik Sol Parti MÜMTAZ NUMANOĞLU
4 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET KARAKAŞ
1 DYP - Doğru Yol Partisi ABDULVEHAP URUK
2 DYP - Doğru Yol Partisi İPEK AMBER İZMİRLİ
3 DYP - Doğru Yol Partisi HAKAN ERSÖZ
4 DYP - Doğru Yol Partisi EKREM URUK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi TURAN İL
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ESRA DENGTAŞ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FARUK DAĞ
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi OĞUZHAN BAYRAM
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi TUNYA KIZILTAŞ
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi HAMZA SAATCİOĞLU
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi İBRAHİM GENÇER
4 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi İBRAHİM ÖZÇELİK
1 KP - Komünist Parti SEÇKİN ZEYLAN
2 KP - Komünist Parti FERHAT ŞAHİN
3 KP - Komünist Parti VOLKAN TUNCER
4 KP - Komünist Parti SEDAT GÜL
1 Millet - Millet Partisi SÜLEYMAN ÇAKIROĞLU
2 Millet - Millet Partisi İSMAİL ÖRÜN
3 Millet - Millet Partisi KADİR ÇALIŞKAN
4 Millet - Millet Partisi ZÜBEYDE ÖRÜN
1 SP - Saadet Partisi MUSTAFA YILDIZ
2 SP - Saadet Partisi İBRAHİM GÜNEŞ
3 SP - Saadet Partisi İSMAİL KARTAL
4 SP - Saadet Partisi MUHAMMED GİDİCİ
1 Vatan - Vatan Partisi BAYRAM YURTÇİÇEK
2 Vatan - Vatan Partisi ALİ ŞAN GÜRZ
3 Vatan - Vatan Partisi GÜNAYDIN ÜNAL
4 Vatan - Vatan Partisi HASAN YILDIZ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN