Toplam Sandık: 679
Açılan Sandık: 679
Kullanılan Oy: 148182
Geçerli Oy: 144022
Geçersiz Oy: 4160
Katılım: %85.73
Toplam Seçmen: 172855
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

2 82384 % 57.2
2

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 53584 % 37.21
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 2941 % 2.04
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 2374 % 1.65
5

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 764 % 0.53
6

SP - Saadet Partisi

0 697 % 0.48
7

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 467 % 0.32
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 279 % 0.19
9

KP - Komünist Parti

0 129 % 0.09
10

Vatan - Vatan Partisi

0 90 % 0.06
11

DYP - Doğru Yol Partisi

0 85 % 0.06
12

DP - Demokrat Parti

0 70 % 0.05
13

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 61 % 0.04
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 55 % 0.04
15

Millet - Millet Partisi

0 38 % 0.03
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 4 % 0

Siirt Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SADIK VURAL
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi TEKİN KÜPELİ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YUNUS DOĞAN
1 BBP - Büyük Birlik Parisi FAHRETTİN NAZLIER
2 BBP - Büyük Birlik Parisi ÖMER KAZAK
3 BBP - Büyük Birlik Parisi MEHMET ŞERİF EKMEN
1 DP - Demokrat Parti MURAT HÜDAVERDİGAR ÜÇOK
2 DP - Demokrat Parti İSMAİL YÜKSEL
3 DP - Demokrat Parti KAZIM BAŞKIRAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti FETHİ İLHAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti ERCAN AKSOY
3 DSP - Demokratik Sol Parti AYDIN TÜRKER
1 DYP - Doğru Yol Partisi HASAN GAZİ IŞIK
2 DYP - Doğru Yol Partisi TAYFUN BARLAS
3 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMED MERT ALPSAL
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EMİNE KALKAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MAHMUT EKMEN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi LOKMAN DEMİREL
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi MEHRİBAN DAĞ
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi NURİ ERDOĞAN
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi BAKİ BAYINDIR
1 KP - Komünist Parti ALİ SEÇER
2 KP - Komünist Parti ONUR TUNÇ
3 KP - Komünist Parti FERDİ ÖZCAN DİLMEN
1 Millet - Millet Partisi İBRAHİM KORKMAZ
2 Millet - Millet Partisi ADEM KAYA
3 Millet - Millet Partisi HATİCE NERGİZCİLER
1 SP - Saadet Partisi ABDULLAH BİLGİLİ
2 SP - Saadet Partisi MUSTAFA AKÇELİK
3 SP - Saadet Partisi BARIŞ ÖZCAN
1 Vatan - Vatan Partisi ESRA ÇİMEN
2 Vatan - Vatan Partisi SAİT KARAHAN
3 Vatan - Vatan Partisi MEMETVELİ YEŞİLBAĞ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN