Toplam Sandık: 3148
Açılan Sandık: 3148
Kullanılan Oy: 821251
Geçerli Oy: 809624
Geçersiz Oy: 11627
Katılım: %86.8
Toplam Seçmen: 946123
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

6 514071 % 63.5
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

2 164462 % 20.31
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 99939 % 12.34
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 8983 % 1.11
5

SP - Saadet Partisi

0 7381 % 0.91
6

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 4648 % 0.57
7

DP - Demokrat Parti

0 2125 % 0.26
8

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 2115 % 0.26
9

Vatan - Vatan Partisi

0 1609 % 0.2
10

KP - Komünist Parti

0 1313 % 0.16
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 925 % 0.11
12

DSP - Demokratik Sol Parti

0 703 % 0.09
13

Millet - Millet Partisi

0 491 % 0.06
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 429 % 0.05
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 386 % 0.05
16

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 40 % 0

Samsun Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SADIK ALTAY
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi KAMİL YENEN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET FENER
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YAŞAR ŞENOCAK
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YUSUF KURT
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi LİSAN YOLAY
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi BEKİR USLUCAN
8 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HAYRİ AYAN
9 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HÜSNÜYE KÖMÜRLÜ
1 BBP - Büyük Birlik Parisi HÜSEYİN KÖZ
2 BBP - Büyük Birlik Parisi TURHAN BAYRAKTAR
3 BBP - Büyük Birlik Parisi FATİH AY
4 BBP - Büyük Birlik Parisi ERSAN GÖRGÜN
5 BBP - Büyük Birlik Parisi BAYRAM CANDAN
6 BBP - Büyük Birlik Parisi SADETTİN SÖNMEZ
7 BBP - Büyük Birlik Parisi ALAEDDİN GİRİŞEN
8 BBP - Büyük Birlik Parisi YALÇIN CILIZ
9 BBP - Büyük Birlik Parisi CENGİZ CANDAN
1 DP - Demokrat Parti ERDEM DEMİRDAĞ
2 DP - Demokrat Parti ÇAĞDAŞ GÖKPINAR
3 DP - Demokrat Parti MUHAMMET GÜL
4 DP - Demokrat Parti MERAL ŞENOCAK
5 DP - Demokrat Parti ALİ ÖZTÜRK
6 DP - Demokrat Parti MÜRSEL SARAÇOĞLU
7 DP - Demokrat Parti MUSTAFA KEMAL KUMBASAR
8 DP - Demokrat Parti HALİL ÇİFTÇİ
9 DP - Demokrat Parti MEHMET AYDIN
9 DP - Demokrat Parti MEHMET AYDIN
1 DSP - Demokratik Sol Parti ÖZKAN GÜNEYOĞLU
2 DSP - Demokratik Sol Parti GÜLER ÇAYIRÇÖKEK
3 DSP - Demokratik Sol Parti NİYAZİ ODABAŞ
4 DSP - Demokratik Sol Parti CEMALETTİN ÖNGÖR
5 DSP - Demokratik Sol Parti NURİ ALTIN
6 DSP - Demokratik Sol Parti AYDIN ERGÜN
7 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET SANCAR
8 DSP - Demokratik Sol Parti KADRİYE YURDAKUL
9 DSP - Demokratik Sol Parti ÖNDER ÖZKAN
1 DYP - Doğru Yol Partisi DOĞAN EMRE YALÇIN
2 DYP - Doğru Yol Partisi DURİYE AKGÜN
3 DYP - Doğru Yol Partisi ERCAN BULUT
4 DYP - Doğru Yol Partisi ERAY YÜCEOĞLU
5 DYP - Doğru Yol Partisi ARZU VURUŞKAN
6 DYP - Doğru Yol Partisi MUZAFFER TUNA
7 DYP - Doğru Yol Partisi MELEK ESEN
8 DYP - Doğru Yol Partisi SEMA MANDUZ
9 DYP - Doğru Yol Partisi HÜLYA ERDOĞAN
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi AYŞE EREN
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi EMİNE GÖNÜLAÇAR
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi DURSUN FİGEN
4 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi MUHARREM ARİNÇ
5 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi SELMA KARAHAN
6 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi HAVVA GÜMÜŞ
7 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ZENNURE DEMİR
8 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi CAHİT DEMİR
9 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi EVREN ŞAHİN
1 KP - Komünist Parti NİLGÜN ATALAY
2 KP - Komünist Parti SÜLEYMAN CENGİZ
3 KP - Komünist Parti GÜLSER AKSOY
4 KP - Komünist Parti ÖZNUR GEVZE
5 KP - Komünist Parti RAFİYE BAŞARAN
6 KP - Komünist Parti ŞENEL YILDIRIM
7 KP - Komünist Parti GÖKHAN AYDENK
8 KP - Komünist Parti ÜLKÜ KARACAOVA
9 KP - Komünist Parti ZÖHRE YILMAZ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti SAMET MENTEŞOĞLU
2 LDP - Liberal Demokrat Parti HASAN ÖZTORUN
3 LDP - Liberal Demokrat Parti HASAN ÖZTÜRK
4 LDP - Liberal Demokrat Parti CENGİZ KAYA
5 LDP - Liberal Demokrat Parti SERPİL ALTUNTAŞ
6 LDP - Liberal Demokrat Parti NESRİN BİLGİÇ
7 LDP - Liberal Demokrat Parti GONCA ALINTAŞ
8 LDP - Liberal Demokrat Parti DİLEK KAYA
9 LDP - Liberal Demokrat Parti YAŞAR KURU
1 Millet - Millet Partisi RIFAT YILMAZ
2 Millet - Millet Partisi NİHAT SEMİZ
3 Millet - Millet Partisi MEHMET ŞEREF RAMAZANOĞLU
4 Millet - Millet Partisi MEDİNE ÇETİN
5 Millet - Millet Partisi ÜMİT EFE
6 Millet - Millet Partisi FATMA YILMAZ
7 Millet - Millet Partisi AHMET ZAMAN
8 Millet - Millet Partisi ZEYNEP ÇELİK
9 Millet - Millet Partisi KUDRET ÖZDEMİR
1 SP - Saadet Partisi HASAN BAYRAM VAR
2 SP - Saadet Partisi SÜLEYMAN KARAGÖZ
3 SP - Saadet Partisi ALİ OKUTAN
4 SP - Saadet Partisi HASAN ÖZTÜRK
5 SP - Saadet Partisi İLKER SILIV
6 SP - Saadet Partisi İBRAHİM GÜMÜŞOĞLU
7 SP - Saadet Partisi AHMET KESER
8 SP - Saadet Partisi SAFFET ERGİN
9 SP - Saadet Partisi TANER ALTUNGEYİK
1 Vatan - Vatan Partisi NACİ BEŞTEPE
2 Vatan - Vatan Partisi CANAN ÇEBİ
3 Vatan - Vatan Partisi MUSTAFA ALEMDAROĞLU
4 Vatan - Vatan Partisi TEMEL ÇOLAK
5 Vatan - Vatan Partisi ŞAKİR ŞENGÜL
6 Vatan - Vatan Partisi AYŞEGÜL ŞAHİN
7 Vatan - Vatan Partisi NİLGÜN YORGANCI
8 Vatan - Vatan Partisi GAZİ SUNGUR
9 Vatan - Vatan Partisi ETEM KIRCA
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN