Toplam Sandık: 2148
Açılan Sandık: 2148
Kullanılan Oy: 614846
Geçerli Oy: 606573
Geçersiz Oy: 8273
Katılım: %89.75
Toplam Seçmen: 685062
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

5 407821 % 67.23
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 93479 % 15.41
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 73391 % 12.1
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 12889 % 2.12
5

SP - Saadet Partisi

0 7941 % 1.31
6

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 3866 % 0.64
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1560 % 0.26
8

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 1114 % 0.18
9

DP - Demokrat Parti

0 951 % 0.16
10

Vatan - Vatan Partisi

0 918 % 0.15
11

KP - Komünist Parti

0 775 % 0.13
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 636 % 0.1
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 347 % 0.06
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 335 % 0.06
15

Millet - Millet Partisi

0 280 % 0.05
16

DYP - Doğru Yol Partisi

0 270 % 0.04

Sakarya Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET GARAÇOĞLU
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi EROL SAK
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FUAT ÖZBAY
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İSHAK KOÇAK
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi DAVUT NİŞANCI
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ZİYA DİNEK
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN BATMAN
1 BBP - Büyük Birlik Parisi SÜLEYMAN DEVA NİĞDELİOĞLU
2 BBP - Büyük Birlik Parisi LALE GÜNGÖR
3 BBP - Büyük Birlik Parisi GÜRBÜZ PERTEV
4 BBP - Büyük Birlik Parisi MUSA ATMACA
5 BBP - Büyük Birlik Parisi SABAHATTİN ŞENOL
6 BBP - Büyük Birlik Parisi RECEP GÜVEN
7 BBP - Büyük Birlik Parisi SÜMER KAP
1 DP - Demokrat Parti BÜLENT AKCA
2 DP - Demokrat Parti CENGİZ KARABAŞ
3 DP - Demokrat Parti BASRİ BÖLÜKBAŞ
4 DP - Demokrat Parti NEBİYE GÜNER
5 DP - Demokrat Parti EROL EYÜPLER
6 DP - Demokrat Parti MUHAMMET UZEKMEK
7 DP - Demokrat Parti HASAN BİLAL
1 DSP - Demokratik Sol Parti NECATİ EKER
2 DSP - Demokratik Sol Parti NURHAYAT ÖZDEMİR
3 DSP - Demokratik Sol Parti ALİ SAİT ÇATAR
4 DSP - Demokratik Sol Parti İSMAİL KAYA
5 DSP - Demokratik Sol Parti ÖNDER YILDIRIM
6 DSP - Demokratik Sol Parti FİKRET İP
7 DSP - Demokratik Sol Parti GÜLTEN SERT
1 DYP - Doğru Yol Partisi NERGİZ GONCA ERTÜRK
2 DYP - Doğru Yol Partisi BAHAR TATLISU
3 DYP - Doğru Yol Partisi ÖZLEM ÇELİK
4 DYP - Doğru Yol Partisi MAHMUT ERTAN
5 DYP - Doğru Yol Partisi MÜRSEL BİNGÖL
6 DYP - Doğru Yol Partisi SELAHATTİN YILMAZ
7 DYP - Doğru Yol Partisi NURTEN GÖKCE
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MUSTAFA BURKAY
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi LEZGİN KAHRAMAN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İSMAİL ÖGEL
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DİBEL TAYFUR
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SÜLEYMAN ATAÇ
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi GÜLŞEN METİN
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BAHRİ KORUCU
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi HATİCE YILDIZ
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi YAŞAR ÖZÇELİK
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi HALE ARSLAN
4 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi HAKAN YETGİN
5 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi GÜL KOÇYİĞİT
6 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ŞAHİN ASLAN
7 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ALİ YILMAZ
1 KP - Komünist Parti MEHMET VAHİT YILMAZ
2 KP - Komünist Parti BEGÜM HACIYUSUFOĞLU
3 KP - Komünist Parti ÖZGÜR TEKİN
4 KP - Komünist Parti İSA SAVAŞ
5 KP - Komünist Parti ELİF SERİN
6 KP - Komünist Parti ATİYE SÖKÜK
7 KP - Komünist Parti KENAN AKTAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti GÜLTEKİN TIRPANCI
2 LDP - Liberal Demokrat Parti HALUK AVCI
3 LDP - Liberal Demokrat Parti KADİR ÇOBANOĞLU
4 LDP - Liberal Demokrat Parti TACETTİN KILIÇ
5 LDP - Liberal Demokrat Parti ALİ TUNA
6 LDP - Liberal Demokrat Parti MUHARREM ÇİLECİ
7 LDP - Liberal Demokrat Parti ÜMİT TINMAZ
1 Millet - Millet Partisi İSMAİL CAN
2 Millet - Millet Partisi SALİH KARA
3 Millet - Millet Partisi HASAN AYHAN
4 Millet - Millet Partisi FATMA ŞİRİN
5 Millet - Millet Partisi YAŞAR ORHAN
6 Millet - Millet Partisi MERYEM KOÇOĞLU
7 Millet - Millet Partisi İLVE ELMAS
1 SP - Saadet Partisi EYÜP YILDIRIM
2 SP - Saadet Partisi ADNAN GÜÇLÜ
3 SP - Saadet Partisi FARUK PARLAK
4 SP - Saadet Partisi OĞUZHAN COŞKUN
5 SP - Saadet Partisi FİKRET ÖZER
6 SP - Saadet Partisi İBRAHİM BİROL ERGÜN
7 SP - Saadet Partisi ABDULLAH SATIR
1 Vatan - Vatan Partisi BAHTİYAR BODUR
2 Vatan - Vatan Partisi İBRAHİM GÜLERYÜZ
3 Vatan - Vatan Partisi NİGAR KONAŞ
4 Vatan - Vatan Partisi MELİKE TOY
5 Vatan - Vatan Partisi RECEP BİLİCİ
6 Vatan - Vatan Partisi AHMET ÖZDEMİR
7 Vatan - Vatan Partisi ŞENOL KORKMAZ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN