Toplam Sandık: 948
Açılan Sandık: 948
Kullanılan Oy: 209803
Geçerli Oy: 207090
Geçersiz Oy: 2713
Katılım: %84.34
Toplam Seçmen: 248768
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 156050 % 75.35
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 30881 % 14.91
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 11211 % 5.41
4

SP - Saadet Partisi

0 3024 % 1.46
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 2162 % 1.04
6

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 1125 % 0.54
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 745 % 0.36
8

KP - Komünist Parti

0 368 % 0.18
9

Vatan - Vatan Partisi

0 368 % 0.18
10

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 316 % 0.15
11

DP - Demokrat Parti

0 311 % 0.15
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 205 % 0.1
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 111 % 0.05
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 89 % 0.04
15

Millet - Millet Partisi

0 66 % 0.03
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 58 % 0.03

Rize Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN PEÇE
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YUSUF REŞİT BEYAZAL
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞENOL ÖKSÜZ
1 BBP - Büyük Birlik Parisi HÜSEYİN OSMAN ÇAĞIRAN
2 BBP - Büyük Birlik Parisi HÜSEYİN KİÇECİ
3 BBP - Büyük Birlik Parisi MUSTAFA ÇINAR
1 DP - Demokrat Parti HAMİT ÇELİK
2 DP - Demokrat Parti SELAHATTİN TÜYLÜ
3 DP - Demokrat Parti İSMAİL TOPUK
1 DSP - Demokratik Sol Parti EMİNE ÖZGÜN
2 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA ÇAP
3 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET YILMAZ
1 DYP - Doğru Yol Partisi SERDEN ÖZAÇIKGÖZ
2 DYP - Doğru Yol Partisi TARIH URUK
3 DYP - Doğru Yol Partisi ŞÜKRİYE ALBAYRAK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SIDDIK SAMİ FEROĞLU
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ALİ KAYA
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi REMZİ GÖKTAŞ
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi GÖNÜL TUNÇ
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi KENAN DUMLUDAĞ
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi MEHMET YILDIZ
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi TUGAY KÖSE
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi MUSTAFA YILDIZ
3 HDP - Halkların Demokratik Partisi MEVLÜDE ÇELEBİ
1 KP - Komünist Parti FATMA CANSU
2 KP - Komünist Parti ALPER KANGAL
3 KP - Komünist Parti MERYANE ZARİFOĞLU ÖZER
1 LDP - Liberal Demokrat Parti HAKAN IŞIKGÜL
2 LDP - Liberal Demokrat Parti SEYFETTİN SERDAROĞLU
3 LDP - Liberal Demokrat Parti SERHUN MİNAZ
1 Millet - Millet Partisi MEHMET MUTLUOĞLU
2 Millet - Millet Partisi ALİRİZA ALTINSOY
3 Millet - Millet Partisi İBRAHİM YALÇINKAYA
1 Vatan - Vatan Partisi VAHİT SARI
2 Vatan - Vatan Partisi ERDOĞAN BAKOĞLU
3 Vatan - Vatan Partisi ALİ BAYRAKTAR
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN