Toplam Sandık: 755
Açılan Sandık: 755
Kullanılan Oy: 202460
Geçerli Oy: 198950
Geçersiz Oy: 3510
Katılım: %86.04
Toplam Seçmen: 235296
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 113637 % 57.12
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 40370 % 20.29
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 36795 % 18.49
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 2360 % 1.19
5

SP - Saadet Partisi

0 1514 % 0.76
6

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 1328 % 0.67
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 794 % 0.4
8

Vatan - Vatan Partisi

0 483 % 0.24
9

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 431 % 0.22
10

DP - Demokrat Parti

0 331 % 0.17
11

KP - Komünist Parti

0 311 % 0.16
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 229 % 0.12
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 136 % 0.07
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 96 % 0.05
15

Millet - Millet Partisi

0 69 % 0.03
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 66 % 0.03

Niğde Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN BİTEN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GÜLNUR ÖZKAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YUSUF TIKIR
1 BBP - Büyük Birlik Parisi BÜNYAMİN KARATAŞ
2 BBP - Büyük Birlik Parisi BAĞDAGÜL KAPUKAYA
3 BBP - Büyük Birlik Parisi MUSTAFA KOÇ
1 DP - Demokrat Parti MÜNİR NAİR KAPANDI
2 DP - Demokrat Parti ALİ ACAR
3 DP - Demokrat Parti MUSTAFA ŞAFAK
1 DSP - Demokratik Sol Parti HİKMET KABUK
2 DSP - Demokratik Sol Parti HALİL ELFAS
3 DSP - Demokratik Sol Parti İSMAİL BOZKURT
1 DYP - Doğru Yol Partisi ERDOĞAN ELBEYOĞLU
2 DYP - Doğru Yol Partisi BÜLENT KUTLU
3 DYP - Doğru Yol Partisi TAYFUN CEZMİ KIROĞLU
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EROL YİĞİT
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DENİZ GÜNEŞ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AZİZ ŞİDİM
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi NURHAYAT ASLAN
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ABDULLAH CEYLAN
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi İBRAHİM SARIARSLAN
1 KP - Komünist Parti CEM OKUDUCU
2 KP - Komünist Parti ÜMİT SÖNMEZ
3 KP - Komünist Parti ÖZGÜR HABİB TUŞTAŞ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti GÖKHAN KARATAŞ
2 LDP - Liberal Demokrat Parti
3 LDP - Liberal Demokrat Parti NİHAT MÜŞTÜ
1 Millet - Millet Partisi YAHYA ŞÖHRETLİ
2 Millet - Millet Partisi MEHMET ALP
3 Millet - Millet Partisi FATİH BUDAK
1 SP - Saadet Partisi NİHAT ALTIPARMAK
2 SP - Saadet Partisi MEHTAP YILMAZ
3 SP - Saadet Partisi EMİN GÖKSU
1 Vatan - Vatan Partisi ŞEMAİL KAHRAMAN
2 Vatan - Vatan Partisi FERHAT BAKIRAL
3 Vatan - Vatan Partisi HASAN AKŞEN
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN