Toplam Sandık: 697
Açılan Sandık: 697
Kullanılan Oy: 184235
Geçerli Oy: 181537
Geçersiz Oy: 2698
Katılım: %88.12
Toplam Seçmen: 209081
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 113608 % 62.58
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 32759 % 18.05
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 27612 % 15.21
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 2514 % 1.38
5

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 1425 % 0.78
6

SP - Saadet Partisi

0 1285 % 0.71
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 475 % 0.26
8

Vatan - Vatan Partisi

0 391 % 0.22
9

DP - Demokrat Parti

0 361 % 0.2
10

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 325 % 0.18
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 246 % 0.14
12

KP - Komünist Parti

0 228 % 0.13
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 103 % 0.06
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 83 % 0.05
15

Millet - Millet Partisi

0 81 % 0.04
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 41 % 0.02

Nevşehir Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İKBAL ŞİŞMAN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SÜREYYA BAYTÜRK
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MENDERES KESTİREN
1 BBP - Büyük Birlik Parisi YAVUZ BAŞARAN
2 BBP - Büyük Birlik Parisi ALİ KOLBAŞI
3 BBP - Büyük Birlik Parisi RAMAZAN BAŞER
1 DP - Demokrat Parti ALİ SEÇMEN ÇEVİK
2 DP - Demokrat Parti RIZA SAKALLI
3 DP - Demokrat Parti YAŞAR ÇİMEN
1 DSP - Demokratik Sol Parti YÜKSEL ERDOĞAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti NEFİBE ÖZÇELEBİ
3 DSP - Demokratik Sol Parti AYDA NUR GÜL
1 DYP - Doğru Yol Partisi CANAN ATASAYAR
2 DYP - Doğru Yol Partisi SEVAL SAĞLAM
3 DYP - Doğru Yol Partisi NACİYE ERDOĞAN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ASKER ALİ DEMİREL
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BERİVAN ÖZDEMİR
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MENDUH DALAY
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ÖZTEN GÜLAY
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi AHMET YÜCEL
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi DURAN UYSAL
1 KP - Komünist Parti BURCU İPEKSAÇ
2 KP - Komünist Parti ALKAN GENÇ
3 KP - Komünist Parti GÜNEŞ SEZMEZ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti GÜLCİHAN GÜNDÜZ
2 LDP - Liberal Demokrat Parti SONER ŞEVKET ÖZCAN
3 LDP - Liberal Demokrat Parti MERVE GÜNGÖR
1 Millet - Millet Partisi NADİ KAYNAK
2 Millet - Millet Partisi AHMET OR
3 Millet - Millet Partisi HASAN GÜNENÇ
1 SP - Saadet Partisi UĞUR KELEŞ
2 SP - Saadet Partisi İSMAİL METİN GÜVEN
3 SP - Saadet Partisi MERVE IŞIK
1 Vatan - Vatan Partisi ALİ DEMİRCİ
2 Vatan - Vatan Partisi NURİ KARTALOĞLU
3 Vatan - Vatan Partisi ELİF MURŞİL
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN