Toplam Sandık: 918
Açılan Sandık: 918
Kullanılan Oy: 221617
Geçerli Oy: 218326
Geçersiz Oy: 3291
Katılım: %90.48
Toplam Seçmen: 244937
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 112788 % 51.66
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 53089 % 24.32
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 44096 % 20.2
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 2733 % 1.25
5

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 1413 % 0.65
6

SP - Saadet Partisi

0 1340 % 0.61
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 732 % 0.34
8

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 435 % 0.2
9

Vatan - Vatan Partisi

0 420 % 0.19
10

DP - Demokrat Parti

0 351 % 0.16
11

KP - Komünist Parti

0 270 % 0.12
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 240 % 0.11
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 165 % 0.08
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 100 % 0.05
15

Millet - Millet Partisi

0 96 % 0.04
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 58 % 0.03

Amasya Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HARUN UYSAL
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi OSMAN TANRIVERDİ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KAHRİMAN
1 BBP - Büyük Birlik Parisi KANİ KARAKOLLUKCUOĞLU
2 BBP - Büyük Birlik Parisi FEVZULLAH KOÇ
3 BBP - Büyük Birlik Parisi MEVLÜT POYRAZ
1 DP - Demokrat Parti HAMİDE KAZANCI
2 DP - Demokrat Parti MUZAFFER HARPUTLU
3 DP - Demokrat Parti ÖMER EKEN
1 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN YAYLICIOĞLU
2 DSP - Demokratik Sol Parti AHMET HİDAYET BEKTAŞ
3 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA KEMAL BİNİCİ
1 DYP - Doğru Yol Partisi AYŞE PERRAN YEŞEREN
2 DYP - Doğru Yol Partisi NECATİ AYMAYAN
3 DYP - Doğru Yol Partisi MUSTAFA MEŞE
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SERAP DELİ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FAYSAL BALABAN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ADEM ER
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi TÜRKAN BAYYAR
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi FERMANİ SERÇEŞME
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ERKAN COŞKUN
1 KP - Komünist Parti MUTLU BEKAM ÖRÜN
2 KP - Komünist Parti ÜLKÜ DEMİREL
3 KP - Komünist Parti LEYLA BERBEROĞLU
1 LDP - Liberal Demokrat Parti SELİM KOYUNCU
2 LDP - Liberal Demokrat Parti SİNAN KÖSE
3 LDP - Liberal Demokrat Parti MUSTAFA OKUROĞLU
1 Millet - Millet Partisi MEHMET KÜÇÜKÖNER
2 Millet - Millet Partisi OSMAN COŞKUN
3 Millet - Millet Partisi HAYRETTİN ÖZTÜRK
1 SP - Saadet Partisi NOĞMAN YÜKSEL
2 SP - Saadet Partisi LEVENT ŞENOL
3 SP - Saadet Partisi MURAT DANIŞKAN
1 Vatan - Vatan Partisi SERDAR DEMİR
2 Vatan - Vatan Partisi MEHMET ERSOY
3 Vatan - Vatan Partisi HACI ŞENTÜRK
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN