Toplam Sandık: 1153
Açılan Sandık: 1153
Kullanılan Oy: 223709
Geçerli Oy: 219708
Geçersiz Oy: 4001
Katılım: %75.74
Toplam Seçmen: 295350
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

3 146763 % 66.8
2

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 60890 % 27.71
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 3755 % 1.71
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 3695 % 1.68
5

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 1437 % 0.65
6

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 822 % 0.37
7

SP - Saadet Partisi

0 703 % 0.32
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 501 % 0.23
9

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 412 % 0.19
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 177 % 0.08
11

DP - Demokrat Parti

0 137 % 0.06
12

KP - Komünist Parti

0 132 % 0.06
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 130 % 0.06
14

Vatan - Vatan Partisi

0 102 % 0.05
15

Millet - Millet Partisi

0 50 % 0.02
16

DYP - Doğru Yol Partisi

0 2 % 0

Ağrı Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HAYRİ ŞAHİN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi RIDVAN TOKGÖZ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞAKİR BELLİ
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CEMAL ÖCAL
1 BBP - Büyük Birlik Parisi SALİH GİRGİN
2 BBP - Büyük Birlik Parisi BAYRAM BÜLBÜL
3 BBP - Büyük Birlik Parisi ÜSTÜN BAYRAM
4 BBP - Büyük Birlik Parisi FİLİZ KARAGÖZ
1 DP - Demokrat Parti MEHMET ACUNGİL
2 DP - Demokrat Parti NEŞAT TİRİMOĞULLARI
3 DP - Demokrat Parti SABAHATTİN MENDERES KOÇER
4 DP - Demokrat Parti ZEYNEP DURMUŞSU
1 DSP - Demokratik Sol Parti YADİKAR BENLİ
2 DSP - Demokratik Sol Parti HAKAN BULDU
3 DSP - Demokratik Sol Parti HASAN ÖZMEN
4 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA HAZAR
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HASAN NURİ GÖÇMEN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi YUSUF DEMİR
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ŞAHİN ATMACA
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RECEP ÇELİK
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi DURSUNİYE ELİK
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi MUSTAFA DEMİRCİ
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ÇETİN ÖZCAN
4 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ENVER İÇÖZ
1 KP - Komünist Parti ADEM DİLLİ
2 KP - Komünist Parti FATMA GÜZİN BEŞE
3 KP - Komünist Parti OZAN ADIGÜZEL
4 KP - Komünist Parti PELİN NERSE
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ENGİN ÜNNÜ
2 LDP - Liberal Demokrat Parti MAHMUT UYANIK
3 LDP - Liberal Demokrat Parti SÜLEYMAN TURAN
4 LDP - Liberal Demokrat Parti RIFAT ÇAÇA
1 Millet - Millet Partisi HIDIR TURAN
2 Millet - Millet Partisi MEHMET ÖRÜN
3 Millet - Millet Partisi AYHAN BAŞBEKLEYEN
4 Millet - Millet Partisi NİGAR ÖRÜN
1 SP - Saadet Partisi ALİ DÜĞDÜ
2 SP - Saadet Partisi YUSUF AYAZ
3 SP - Saadet Partisi ŞAHİN ÖZDEMİR
4 SP - Saadet Partisi BÜNYAMİN ÖNAL
1 Vatan - Vatan Partisi ÖZAY GÖKÇE
2 Vatan - Vatan Partisi SİNAN ÖZKARA
3 Vatan - Vatan Partisi ABBAS BÜYÜK
4 Vatan - Vatan Partisi EBRU CENGİZ KOÇ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN