Toplam Sandık: 723
Açılan Sandık: 723
Kullanılan Oy: 147451
Geçerli Oy: 144942
Geçersiz Oy: 2509
Katılım: %78.97
Toplam Seçmen: 186723
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 52454 % 36.19
2

HDP - Halkların Demokratik Partisi

1 49309 % 34.02
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 21952 % 15.15
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 17856 % 12.32
5

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 745 % 0.51
6

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 614 % 0.42
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 512 % 0.35
8

SP - Saadet Partisi

0 426 % 0.29
9

Vatan - Vatan Partisi

0 211 % 0.15
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 193 % 0.13
11

KP - Komünist Parti

0 168 % 0.12
12

DYP - Doğru Yol Partisi

0 156 % 0.11
13

DP - Demokrat Parti

0 140 % 0.1
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 120 % 0.08
15

Millet - Millet Partisi

0 81 % 0.06
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 5 % 0

Kars Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NEBİ ARIĞ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GENCAY AYTAŞ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi KEMAL BIYIKLI
1 BBP - Büyük Birlik Parisi YAVUZ ARUN
2 BBP - Büyük Birlik Parisi KADİR AYDIN
3 BBP - Büyük Birlik Parisi TURAN ÖZGÜLMEZ
1 DP - Demokrat Parti MEHMET CAN SOYDAN
2 DP - Demokrat Parti TAMER ALTIN
3 DP - Demokrat Parti ERKUT KUBAT
1 DSP - Demokratik Sol Parti GAZANFER ŞEYHAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti MUHAMMER KILIÇ
3 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET KIRICI
1 DYP - Doğru Yol Partisi SULTAN MEHMET FATİH KÜÇÜKÖZDEMİR
2 DYP - Doğru Yol Partisi SEVTAP KORKMAZ ÖZKILÇIK
3 DYP - Doğru Yol Partisi SAKİNE BABAEKER
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ZÜLKÜF BARAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ASİYE ADIGÜZEL
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi TUBAY KARATAŞ
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi NURİYE UTANÇ
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi BÜLENT GÖKSAL
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi EREN GÜRLEK
1 KP - Komünist Parti VAROL GENÇBÜYÜR
2 KP - Komünist Parti ARİF SAMİ ÇETİN
3 KP - Komünist Parti ŞEHRİBAN ÜNAL
1 Millet - Millet Partisi AYGEN DÜLGER
2 Millet - Millet Partisi NİHAT GÖKMEN
3 Millet - Millet Partisi GÜLSER AYDIN
1 SP - Saadet Partisi PİYAMİ AKSU
2 SP - Saadet Partisi MEVLÜT AYÇİÇEK
3 SP - Saadet Partisi SELAMİ ALTUN
1 Vatan - Vatan Partisi CELAL TOK
2 Vatan - Vatan Partisi BİNNUR ZUHAT YOKUŞ UZUN
3 Vatan - Vatan Partisi TAHSİN ÖLÇER
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN