Toplam Sandık: 1267
Açılan Sandık: 1267
Kullanılan Oy: 279282
Geçerli Oy: 274907
Geçersiz Oy: 4375
Katılım: %85.12
Toplam Seçmen: 328097
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 169241 % 61.56
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 54741 % 19.91
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 38837 % 14.13
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 2833 % 1.03
5

SP - Saadet Partisi

0 2317 % 0.84
6

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 1938 % 0.7
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1462 % 0.53
8

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 805 % 0.29
9

Vatan - Vatan Partisi

0 631 % 0.23
10

DP - Demokrat Parti

0 523 % 0.19
11

KP - Komünist Parti

0 505 % 0.18
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 437 % 0.16
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 230 % 0.08
14

Millet - Millet Partisi

0 155 % 0.06
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 145 % 0.05
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 107 % 0.04

Giresun Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ZAFER AKTAŞ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SÜMEYYE DURAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDULKADİR BAYRAM
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KURUCU
1 BBP - Büyük Birlik Parisi MUSTAFA KONAR
2 BBP - Büyük Birlik Parisi AYSEL AYDIN
3 BBP - Büyük Birlik Parisi AYŞE DEMET KARAKAŞ
4 BBP - Büyük Birlik Parisi ZÜHDÜ TAHTACI
1 DP - Demokrat Parti AHMET KARAKILIÇ
2 DP - Demokrat Parti CENGİZ AKTAŞ
3 DP - Demokrat Parti OSMAN ÖZDEMİR
4 DP - Demokrat Parti YAŞAR ERDOĞAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti İBRAHİM SERDAR ORAL
2 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN SAYGILI
3 DSP - Demokratik Sol Parti RAMAZAN ÇATAL
4 DSP - Demokratik Sol Parti AHMET BALLISES
1 DYP - Doğru Yol Partisi ÖZLEM KOLLAMA
2 DYP - Doğru Yol Partisi DENİZ ERBEY
3 DYP - Doğru Yol Partisi SAVAŞ YAVUZYUĞRUK
4 DYP - Doğru Yol Partisi ALPER BEKTAŞ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SELAMİ TAŞ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HALİT DEMİR
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HAMZA ÇİFCİ
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FERMAN ERASLAN
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ÇINAR DOĞAN
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi SAMİ TEKE
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ÖZLEM SANDIKLI
4 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ÖZKAN KILIÇASLAN
1 KP - Komünist Parti HÜLYA ÇAKMAK
2 KP - Komünist Parti HANİFE BAŞER
3 KP - Komünist Parti ECE ŞERBETMAN
4 KP - Komünist Parti MÜNİRE KOÇ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti MURAT ÜNAL
2 LDP - Liberal Demokrat Parti MEHMET CABA
3 LDP - Liberal Demokrat Parti SEDAT LİK
4 LDP - Liberal Demokrat Parti ADEM KUĞU
1 Millet - Millet Partisi KENAN SARI
2 Millet - Millet Partisi OSMAN ŞİMŞEK
3 Millet - Millet Partisi DAVUT DURMAZ
4 Millet - Millet Partisi ASİYE KARAOĞLU
1 SP - Saadet Partisi BEKİR DEMİRKAYA
2 SP - Saadet Partisi CEVAT GÜNDOĞDU
3 SP - Saadet Partisi BİROL DİZDAR
4 SP - Saadet Partisi ŞEREF KÖÇEK
1 Vatan - Vatan Partisi FATMA TACAL
2 Vatan - Vatan Partisi NURCAN KAYIŞ
3 Vatan - Vatan Partisi ABDULLAH DURMUŞ
4 Vatan - Vatan Partisi SELİM ÇELEBİOĞLU
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN