Toplam Sandık: 2174
Açılan Sandık: 2174
Kullanılan Oy: 421687
Geçerli Oy: 415751
Geçersiz Oy: 5936
Katılım: %85.24
Toplam Seçmen: 494723
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

5 281706 % 67.76
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 58792 % 14.14
3

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 51204 % 12.32
4

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 13894 % 3.34
5

SP - Saadet Partisi

0 3291 % 0.79
6

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 2864 % 0.69
7

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 1218 % 0.29
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 768 % 0.18
9

KP - Komünist Parti

0 603 % 0.15
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 403 % 0.1
11

DP - Demokrat Parti

0 334 % 0.08
12

Vatan - Vatan Partisi

0 266 % 0.06
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 174 % 0.04
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 133 % 0.03
15

Millet - Millet Partisi

0 87 % 0.02
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 14 % 0

Erzurum Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AZİZ KARACA
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN AKAR
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FERİT AYDEMİR
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FAHRİ KELEŞ
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi METİNCANTÜRK CEYHUN
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ERDAL KILIÇ
1 BBP - Büyük Birlik Parisi CEVAT ÖZER
2 BBP - Büyük Birlik Parisi ERHAN ÜKELĞE
3 BBP - Büyük Birlik Parisi SERKAN KORUKÇU
4 BBP - Büyük Birlik Parisi ABDUSSAMET ACAR
5 BBP - Büyük Birlik Parisi AHMET EŞREF YILMAZ
6 BBP - Büyük Birlik Parisi OSMAN GÜL
1 DP - Demokrat Parti OSMAN TIRPAN
2 DP - Demokrat Parti NİLGÜN KOLSARICI
3 DP - Demokrat Parti UĞUR UÇAR
4 DP - Demokrat Parti MEHMET EMİN KIRATLI
5 DP - Demokrat Parti NACİYE AYSEL ÇETİN
6 DP - Demokrat Parti CEMAL KARATAŞ
1 DSP - Demokratik Sol Parti FİKRET YILMAZ
2 DSP - Demokratik Sol Parti YAVUZ ERTÜRK
3 DSP - Demokratik Sol Parti DİLEK DENGİZEK ERSANAL
4 DSP - Demokratik Sol Parti İBRAHİM SEVİM
5 DSP - Demokratik Sol Parti HANİFE NESLİHAN SARAÇOĞLU
6 DSP - Demokratik Sol Parti HÜLYA YILDIRIM
1 DYP - Doğru Yol Partisi ONUR BİNGÖL
2 DYP - Doğru Yol Partisi TEYFİK TARGAN
3 DYP - Doğru Yol Partisi YASEMİN ÇAKAL
4 DYP - Doğru Yol Partisi YAŞAR KALENDER
5 DYP - Doğru Yol Partisi ZEHRA DALAKLI
6 DYP - Doğru Yol Partisi ZEHRA ÇAVUŞOĞLU
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NÜSRETTİN ÇETİN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NECATTİN POLAT
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi KEVSER ÇELİK
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET SELAHİDDİN AKTİ
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi TAYİBE TAŞCI
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İSMAİL ÖZTÜRK
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ZEYNEP KOÇ
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ERGÜN KARAGÖL
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi YUNUS EMRAH SEMET
4 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ALİ HAYDAR KOPAL
5 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi YAKUP İNAN
6 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi YUSUF YILDIRIM
1 KP - Komünist Parti MUSTAFA OĞUZ KAVALA
2 KP - Komünist Parti COŞKUN ŞENEL
3 KP - Komünist Parti KADİR LÖKTAŞ
4 KP - Komünist Parti ELİF ERGİN
5 KP - Komünist Parti SEYHAN TEKİN
6 KP - Komünist Parti ERCAN ÖZ
1 Millet - Millet Partisi KEMAL KALE
2 Millet - Millet Partisi RAHİM AKTAŞ
3 Millet - Millet Partisi İZZET FORTACI
4 Millet - Millet Partisi YÜKSEL UÇAR
5 Millet - Millet Partisi LATİFE AÇIKGÖZ
6 Millet - Millet Partisi URGUYA GÖKÇEK
1 SP - Saadet Partisi FAİK ÇALIK
2 SP - Saadet Partisi ABUBEKİR COŞKUN
3 SP - Saadet Partisi AHMET ACAR
4 SP - Saadet Partisi BAYRAM ÖZTÜRK
5 SP - Saadet Partisi MUHAMMET HANİFİ ARSLAN
6 SP - Saadet Partisi TAYFUN HAZAR ARAS
1 Vatan - Vatan Partisi HİKMET CEYLAN
2 Vatan - Vatan Partisi NEDİM GÜLTEKİN
3 Vatan - Vatan Partisi OĞUZ KARLIBEL
4 Vatan - Vatan Partisi TEOMAN ALVER
5 Vatan - Vatan Partisi BÜLENT TURAN
6 Vatan - Vatan Partisi RUHİ ALPER
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN