Toplam Sandık: 989
Açılan Sandık: 989
Kullanılan Oy: 272667
Geçerli Oy: 269114
Geçersiz Oy: 3553
Katılım: %87.41
Toplam Seçmen: 311951
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

2 150462 % 55.91
2

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 74712 % 27.76
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 28480 % 10.58
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 6720 % 2.5
5

SP - Saadet Partisi

0 2010 % 0.75
6

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1391 % 0.52
7

Vatan - Vatan Partisi

0 1318 % 0.49
8

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 897 % 0.33
9

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 809 % 0.3
10

DP - Demokrat Parti

0 626 % 0.23
11

DSP - Demokratik Sol Parti

0 581 % 0.22
12

KP - Komünist Parti

0 295 % 0.11
13

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 236 % 0.09
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 221 % 0.08
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 214 % 0.08
16

Millet - Millet Partisi

0 142 % 0.05

Edirne Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEDAT DÜBÜŞ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KADİR AKTACİR
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GÜLSÜN AYDIN
1 BBP - Büyük Birlik Parisi ARİF KÖROĞLU
2 BBP - Büyük Birlik Parisi GÖKHAN TÜZÜN
3 BBP - Büyük Birlik Parisi FERHAT SEVAL
1 DP - Demokrat Parti DOĞAN YAKAR
2 DP - Demokrat Parti MÜNİR AYDIN
3 DP - Demokrat Parti YENER İŞBİLİR
1 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN DERTOP
2 DSP - Demokratik Sol Parti REMZİ IŞIKTAN
3 DSP - Demokratik Sol Parti METİN YILMAZ
1 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET VECDİ TAMEROL
2 DYP - Doğru Yol Partisi BÜLENT YILDIRIM
3 DYP - Doğru Yol Partisi HAYATİ YAVUZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi REŞAT BEHÇET
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ASİYE EKİNCİ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ZEKAİ TEKER
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi BİRSEN ADEKA
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi MEHMET SÜTİÇEN
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi YELİZ ALAN
1 KP - Komünist Parti SİNAN KAHRAMAN
2 KP - Komünist Parti SERTER ZIMBA
3 KP - Komünist Parti MUAMMER ALAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti OLCAY KARAMAN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ÜÇAY CABALAR
3 LDP - Liberal Demokrat Parti HÜLYA KAYA BAYLAN
1 Millet - Millet Partisi MUSTAFA KOÇAK
2 Millet - Millet Partisi AHMET ŞİRİN
2 Millet - Millet Partisi AHMET ŞİRİN
3 Millet - Millet Partisi GÜLTEN OĞUZ
1 SP - Saadet Partisi ALİ ERHAN DEMİRKIRAN
2 SP - Saadet Partisi AYHAN ÖZKAN
3 SP - Saadet Partisi SEÇKİN ÖZTÜRK
1 Vatan - Vatan Partisi ŞÜKRÜ ÖZER
2 Vatan - Vatan Partisi CELİL LEVENT ÖZCAN
3 Vatan - Vatan Partisi FATMA MÜZEYYEN OKTAY
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN