Toplam Sandık: 1458
Açılan Sandık: 1458
Kullanılan Oy: 355293
Geçerli Oy: 350546
Geçersiz Oy: 4747
Katılım: %89.27
Toplam Seçmen: 397987
İlçeler
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

Ak Parti - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 140901 % 40.19
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

2 136499 % 38.94
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 53877 % 15.37
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 8803 % 2.51
5

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1735 % 0.49
6

Vatan - Vatan Partisi

0 1528 % 0.44
7

SP - Saadet Partisi

0 1507 % 0.43
8

BBP - Büyük Birlik Parisi

0 1478 % 0.42
9

DP - Demokrat Parti

0 1306 % 0.37
10

HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi

0 797 % 0.23
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 516 % 0.15
12

KP - Komünist Parti

0 484 % 0.14
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 394 % 0.11
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 294 % 0.08
15

Millet - Millet Partisi

0 226 % 0.06
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 201 % 0.06

Çanakkale Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi EMİN KURT
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CİHAN CEYLAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞEHABETTİN KISA
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NECATİ ACAR
1 BBP - Büyük Birlik Parisi CEM HAKAN ŞALCİ
2 BBP - Büyük Birlik Parisi YAŞAR ÇINAR
3 BBP - Büyük Birlik Parisi ÖMER ÇETİN
4 BBP - Büyük Birlik Parisi MUHLİS ÇELİKOĞLU
1 DP - Demokrat Parti CELİL KAYA
2 DP - Demokrat Parti NAİL BABACAN
3 DP - Demokrat Parti METİN BOLAK
4 DP - Demokrat Parti BEYTULLAH YAVAŞ
1 DSP - Demokratik Sol Parti UFUK CANKAYA
2 DSP - Demokratik Sol Parti GÜRLER ÇETİN
3 DSP - Demokratik Sol Parti AYDENİZ TAŞOVA
4 DSP - Demokratik Sol Parti ALİ AYDEMİR
1 DYP - Doğru Yol Partisi KEMAL ABDULLAHOĞLU
2 DYP - Doğru Yol Partisi HÜSEYİN DİNMEZ
3 DYP - Doğru Yol Partisi DİĞDEM ÖZGÜR ERDAL
4 DYP - Doğru Yol Partisi ZEHRA YILMAZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SULTAN SÖYLEMEZ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi OKTAY DUMLU
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MUHAMMET ATMACA
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RESUL KIZILDAĞ
1 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi MEDİNE GENÇER
2 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi RIDVAN ÖZEL
3 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi ESER ÇINAR
4 HKP - Halkın Kurtuluşu Partisi KADİR ÖZAYDIN
1 KP - Komünist Parti BERNA ERSOY
2 KP - Komünist Parti MERT ÇELİKBİLEK
3 KP - Komünist Parti ÖZCAN ONGUR
4 KP - Komünist Parti DURAN KAPLAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti HAKAN DOĞRU
2 LDP - Liberal Demokrat Parti AHMET DENİZERİ
3 LDP - Liberal Demokrat Parti OKTAY BUZCU
4 LDP - Liberal Demokrat Parti AYDIN DAL
1 Millet - Millet Partisi BİLAL AYDIN
2 Millet - Millet Partisi HALUK BİLGİN
3 Millet - Millet Partisi AHMET KAHYA
4 Millet - Millet Partisi REFİK YOLCU
1 SP - Saadet Partisi ŞABAN SARI
2 SP - Saadet Partisi ALİ ALGÜL
3 SP - Saadet Partisi GÜNGÖR KARA
4 SP - Saadet Partisi YUSUF HURŞİTOĞULLARI
1 Vatan - Vatan Partisi LEVENT KURŞUN
2 Vatan - Vatan Partisi CANDAN KOZANLI
3 Vatan - Vatan Partisi NECMİ KORKMAZ
4 Vatan - Vatan Partisi TÜLAY MESTCİ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
SİTEYE DÖN